Data modyfikacji:

Makijaż powiększający oczy

Oko odgrywa w makijażu niezwykle istotną rolę. Odpowiednio wydobyte spojrzenie zmienia wygląd całej twarzy, sprawiając, że wyglądamy atrakcyjniej. Jak więc wykonać makijaż powiększający oczy? W poniższym artykule zdradzamy najważniejsze triki.
makijaż powiększający oko

Polub się z białą kredką

Uzupełnij swój makijaż wieczorowy lub codzienny białą kredką na linii wodnej. Taki trik optycznie powiększa oko. Rozsławili go wizażyści słynnej w latach 60. modelki Twiggy. Jej oko do dziś wzbudza zainteresowanie właśnie za sprawą białej kredki na linii wodnej, a także dzięki ciekawemu podkreśleniu rzęs.

Po pomalowaniu linii wodnej białą kredką, koniecznie sięgnij po maskarę. W przeciwnym razie oko wyda się mdłe i jeszcze mniej wyraziste, a przez to mniejsze.

Eyeliner – umiejętnie używany otwiera oko

Dobrze i precyzyjnie wykonana tzw. „jaskółka” potrafi powiększyć oko. Nie przesadzaj jednak z jej grubością, szczególnie, jeśli masz problem z opadającą powieką.

Najlepsza kreska robiona eyelinerem, która przy okazji powiększa oko, to ta o długości 3/4. Zaleca się więc, aby jej początku nie wyznaczał wewnętrzny kącik oka. Najlepiej zacząć ją malować nieco przed nim.

Zalotka – twój przyjaciel

Oko powiększa nie tylko makijaż na powiece, ale także długie i gęste rzęsy. Jeśli niestety nie jesteś ich posiadaczką, to z pomocą przyjdzie ci zalotka. Jak jej używać?

Najlepiej nieco ją podgrzać. Ogrzewaj ją przez chwilę ciepłym powietrzem. Nigdy nie podkręcaj nią już pomalowanych rzęs. Bardzo łatwo je wtedy połamać.

Rozświetlacz nie tylko na kości policzkowe

Jeśli chcesz wykonać makijaż powiększający oczy, to podrasuj go rozświetlaczem. Użyj jego niewielkiej ilości w wewnętrznym kąciku oka. Jeśli nie masz rozświetlacza, to użyj jaśniejszego cienia z drobinkami.

Ten w matowym wykończeniu może sprawić, że makijaż oka będzie wyglądał na płaski i nieco zbyt „tępy”.

Ciemny cień nie zawsze zmniejsza oko – aby je otworzyć, rozetrzyj go na dolnej powiece

Czytając o makijażu powiększającym oczy, nie raz trafiłaś na informację, aby unikać ciemnego cienia do powiek? To nie zawsze się sprawdza. Głębię spojrzenia wydobędzie roztarty ciemniejszy kolor na dolnej powiece. Omijaj jednak podkreślania w ten sposób linii wodnej.

Cień rozetrzyj tuż pod nią, a wyżej nałóż wspominaną wcześniej białą kredkę. Stosując ten trik, unikaj zbyt ciemnych cieni, np. czerni. Postaw raczej na brązy lub szarości. Pamiętaj także o tym, aby dokładnie rozetrzeć kosmetyk i nie nakładać go zbyt dużo. Nie rób jednak tzw. pandy. Wystarczy cienka smuga.

Aby powiększyć oczy, nie zapominaj o brwiach

Żaden powyższy trik niestety się nie sprawdzi, jeśli twoje brwi będą miały nieodpowiedni kształt i grubość. Pamiętaj więc o ich regulowaniu.

Jeśli sądzisz, że nadany kształt nie prezentuje się zbyt dobrze, to odwiedź salon kosmetyczny, który pomoże ci go wyznaczyć. Możesz także kierować się poniższymi zasadami:

  • brwi powinny zaczynać się tuż nad wewnętrznym kącikiem oka,
  • łuk brwi powinna wyznaczać źrenica oka,
  • koniec brwi wyznacza zewnętrzny kącik oka,
  • nie zapominaj o tym, że brew powinna się zwężać.
W wyznaczeniu odpowiedniego wyglądu brwi pomoże ci także poniższy filmik. Zapraszamy do oglądania:
Brwi, dzięki którym powiększy się oko, nie powinny być także zbyt ciemne. Oczywiście mogą mieć nieco ciemniejszy kolor niż twoje włosy, jednak czarne brwi i rozjaśnione kosmyki, to nigdy nie jest dobry pomysł.

Malujesz oczy? Aby je powiększyć wykorzystaj ciemny cień na zewnętrznym kąciku oka

Dobry makijaż oka nie ogranicza się do użycia jednego cienia na powiece. Najlepiej wygląda kilka kolorów zblendowanych razem, ale niestety nie każda z nas potrafi wykonać tak profesjonalny make-up.

My podpowiemy jak szybko, łatwo i przyjemnie wykonać makijaż powiększający oko dwoma kontrastowymi cieniami, np. waniliowym i ciemno brązowym.

  1. Nałóż na powiekę bazę pod cień do powiek.
  2. Teraz waniliowy cień nakładaj od zewnętrznego kącika oka do mniej więcej 3/4 długości powieki.
  3. W zewnętrznym kąciku oka, także powyżej załamania, nałóż ciemno brązowy cień.
  4. Rozetrzyj puchatym pędzelkiem granicę między jasnym, a ciemnym cieniem.
  5. Teraz podkręć rzęsy zalotką, a następnie pomaluj je tuszem.
  6. Na koniec nałóż w wewnętrznym kąciku oka rozświetlacz.
W tym makijażu ważne jest to, aby postawić na kontrasty.

Metaliczne podkreślenie linii rzęs – makijaż powiększający oczy utrzymany w najnowszych trendach

Aby powiększyć oko tuż nad linią rzęs, nałóż kosmetyk z metalicznym połyskiem, np. srebrnym, złotym czy w ultra modnym w tym sezonie kolorze różowego złota.

Możesz użyć eyelinera, cienia do powiek lub kredki. Taki makijaż wykończ ulubionym tuszem do rzęs i delikatnym makijażem ust.

Sztuczne rzęsy – ekstremalne powiększenie

Jeśli chociaż raz miałaś doczepione sztuczne rzęsy, to doskonale wiesz, że rewelacyjnie powiększają one oko. Możesz nimi uzupełniać powyżej proponowane przez nas makijaże. Pamiętaj jednak, aby nie używać ich zbyt często, a na pewno nie na co dzień.

Klej osłabi twoje rzęsy, co sprawi, że staną się słabsze i zaczną wypadać. Raz lub dwa razy w tygodniu, np. na randkę czy imprezę, sztucznymi rzęsami zafundujesz sobie ekstremalne powiększenie oczu.

Makijaż powiększający oczy – opadająca powieka

W poniższym filmiku znajdziesz przepis na to, jak wykonać makijaż powiększy oczy dla opadającej powieki. Koniecznie go zobacz i przekonaj się sama, że przy opadającej powiece także można mieć przyciągające i hipnotyzujące spojrzenie.
Aby powiększyć oko, na samym początku zwróć uwagę na swoje brwi, później na rzęsy, a następnie skup się na powiece. Ciemnych cieni używaj bardzo ostrożnie. Nigdy nie nakładaj ciemnego cienia na całą powiekę, malując jednocześnie czarną kredką linię wodną swojego oka – taki makijaż skutecznie je pomniejsza.

Tak jak pokazaliśmy to wyżej, makijaż powiększający oczy nie musi być trudny do wykonania. A ty co sądzisz o naszych pomysłach na powiększenie oka?

Przeczytaj także:

Autorka: Klaudia Borycka