Data modyfikacji:

Najmodniejsza jesienna barwa, to kolor musztardowy!

Autor: Iwona Surma

Kolor musztardowy powraca do mody za każdym razem, gdy temperatura spada i nadchodzi jesień. Przygaszona żółć jest kolorem bardzo twarzowym, należy jednak wiedzieć z jakimi innymi jesiennymi barwami należy go łączyć.

Na sam początek należy zadać sobie jedno kluczowe pytanie. Dlaczego kolor musztardowy jest jednym z najmodniejszych kolorów jesieni i dlaczego lubimy go tak bardzo? Na to pytanie jest przynajmniej kilka odpowiedzi, tak wiele, że na ten temat można napisać cały artykuł ;).

Kolor musztardowy jest bardzo pogodny i potrafi dodać trochę energii z samego rana. Ponadto tak wyrazisty kolor może wywołać uśmiech na twojej twarzy, jak i osób wśród których przebywasz. A jest to tylko jeden z aspektów tego wesołego koloru!

Czym charakteryzuje się najmodniejszy kolor jesieni?

Kolor musztardowy jest połączeniem barwy żółtej, pomarańczowej, brązowej oraz złocistych domieszek. Nawet sam Instytut Pantone wyraził swoją opinię na jego temat, twierdząc że jest bardziej pikantny od tradycyjnej żółci.

Z tego powodu nikt nie powinien bać się tej typowo jesiennej barwy. Niewątpliwie należy ona do odważnych kolorów ze względu na swoją wyrazistość, jednakże kolor musztardowy można nosić na wiele sposobów.

Najmodniejszy kolor jesieni można łączyć z wieloma innymi kolorami, ponadto dobrze prezentuje się zarówno w dużych elementach stylizacji, jak i jedynie jako dodatek do niej. Dzięki temu, niezależnie od tego czy lubisz wyróżniać się na ulicy, czy raczej czarować subtelnym szykiem, koniecznie musisz dać szansę zagościć mu w swojej garderobie!

Komu pasuje kolor musztardowy?

Musztardowa żółć jest kolorem odpowiednim dla niemal każdego typu urody. Jest on niezwykle promienny i bije od niego wyjątkowe ciepło, szczególnie w chłodne, deszczowe jesienne dni. Równie ładnie będzie się prezentował w dni słoneczne, w zestawieniu z długim płaszczem, kozaczkami i grubym, luźno oplatającym szyję szalikiem z wełny. Potrafisz sobie wyobrazić spacer po parku w musztardowym sweterku, płaszczu lub szaliku, podczas zbierania kasztanów i liści do zielnika? Bo ja tak!

Wracając jednak do tematu, skupmy się na tym, komu kolor musztardowy będzie najlepiej pasował. Najlepiej, gdyż zakładam że nikomu nie zaszkodzi odrobina słońca w ubraniach, natomiast pewne typy urody będą się w nim prezentować zjawiskowo.

Kolor musztardowy mogą zakładać zarówno blondynki, szatynki, brunetki jak i płomiennowłose panie. Właśnie tym ostatnim ta jesienna barwa będzie pasowała najbardziej! Wszystko za sprawą ognistych odcieni na skórze i we włosach. Złote odblaski będą pięknie komponowały się w musztardowo-żółtej stylizacji.

Na szczęście, równie dobrze w najmodniejszym kolorze sezonu jesień-zima będą prezentowały się jesienne typy urody. Taki typ urody można mieć niezależnie od tego czy nasze włosy są jasne czy ciemne.

Jesteś „Panią Jesień” jeżeli twoje włosy odbijają światło na złoto lub rudawo, posiadasz dużo złocistych piegów, a twoje oczy są koloru brązowego, piwnego lub mieszaniną błękitu z szarym lub błękitu z zielenią. W kolorze musztardowym będziesz wtedy wyglądać niezwykle promiennie i zdrowo, dlatego z powodzeniem możesz nosić ten najmodniejszy kolor sezonu przy twarzy.

Jednakże jeśli daleko ci kolorystycznie do jesiennego typu kolorystycznego, nic się nie martw. Może ta jesienna barwa nie będzie twoim dominującym kolorem w stylizacji, ale z powodzeniem możesz ją dobierać w postaci licznych dodatków.

Słoneczna żółć czy przygaszony kolor musztardowy?

Kolor musztardowy będący jedną z jesiennych barw jest wyśmienitym zamiennikiem dla słonecznego żółtego, który najchętniej noszony jest latem. Co jednak ciekawe, musztardowy wydaje się być bardziej lubianym kolorem od zwykłej żółci. Może być to spowodowane przyjemnym porównaniem tego przytłumionego koloru do mieniących się jesiennych liści.

Dodatkowo ostra żółć, choć jest wesołym kolorem, może być silnie kojarzona ze Słońcem – a jak wiadomo, na Słońce nie można patrzeć! Ponadto w naszym społeczeństwie jest on pojmowany jako kolor zazdrości, dlatego może cieszyć się mniejszą popularnością od jesiennej barwy – koloru musztardowego.

Musztardowy kolor jest wystarczająco wyrazisty, a jednocześnie przytulny, z tego względu można w prosty sposób wplatać go do różnego rodzaju stylizacji.

Z czym nosić kolor musztardowy?

Najmodniejszy kolor sezonu wygląda wyjątkowo dobrze wśród innych przygaszonych kolorów. Z powodzeniem możesz go zakładać do tak neutralnych kolorów jakimi jest czerń, szarości oraz biel. Będą one stanowiły dobre tło dla koloru musztardowego, dzięki czemu stanie się najwyraźniejszą barwą w kompozycji, jednocześnie zachowując dyskrecję.

Musztardowa żółć i granat to idealne zestawienie, w którym musztarda będzie odgrywała pierwsze skrzypce. Odcienie żółtego i niebieskiego są kolorami, które dobrze ze sobą współgrają. Już nawet dzieci wiedzą, że te dwie barwy potrafią łączyć się w kolor zielony, dlatego zestawianie ich ze sobą zawsze jest dobrym pomysłem. Z podobnych powodów nasza przygaszona żółć dobrze się prezentuje w połączeniu z ciemną zielenią.

Bordowy, złoty i miedziany to również barwy, które podbiją urok koloru musztardowego. Dlatego jeżeli posiadasz w swojej szafie musztardową sukienkę, to z powodzeniem możesz założyć do niej bordowe botki, złotą biżuterię oraz zegarek w kolorze miedzianego złota.

Musztardowa żółć bez wątpienia należy do kolorów jesieni i jest jednym z najmodniejszych kolorów sezonu, a nawet najmodniejszym z nich! Dobrze prezentuje się zarówno na lekkich materiałach, jak satyna czy bawełna, jak i tych grubszych, np. ubraniach z dzianiny. Można ją wkomponować w stylizacje z gładkimi, skórzanymi elementami, a nawet miękkim zamszem, dlatego jest bardzo uniwersalna.

Z pewnością warto jest poświęcić chwilę, by dodać ten kolor do swojej codziennej garderoby. Gdy lubisz zaskakiwać – noś go odważnie – gdy jednak wolisz stonowany design – dobierz do stroju musztardową torebkę, szalik lub rękawiczki.

Iwona Surma