Data publikacji:

Parownica do ubrań: na co zwrócić uwagę? Jaka jest najlepsza parownica do ubrań? Polecane produkty

Szukasz sprzętu, który zastąpi ci niewygodne w użytkowaniu żelazko? Strzałem w dziesiątkę jest parownica do ubrań, dzięki której szybko, komfortowo i skutecznie wyprasujesz oraz odświeżysz odzież wykonaną z różnych tkanin. Aby pomóc ci w zakupie, przygotowaliśmy ranking najlepszych parownic do ubrań i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia. 

parownica do ubrań na co zwrócić uwagę

Ranking najlepszych parownic do ubrań


Zakup parownicy do ubrań – na co zwrócić uwagę?

Poszukiwania najlepszej parownicy do ubrań zacznij od określenia, czy interesuje cię model ręczny, czy stojący. Pierwszy rodzaj urządzeń jest kompaktowy, lekki i bez problemu zmieści się w walizce. Z kolei drugi, czyli stojący sprzęt, to gwarancja dużej mocy i silnego wyrzutu pary, która usunie każde, nawet najmniejsze zagniecenie.
Zwróć uwagę na moc parownicy – im jest ona większa, tym urządzenie szybciej usuwa zagniecenia. Podobnie działa ilość wytwarzanej pary – im ciągły strumień jest większy, tym lepsze możliwości urządzenia.

Na tym jeszcze nie koniec istotnych parametrów parownicy do ubrań. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na pojemność zbiornika na wodę. Dobrze, aby wynosiła ona przynajmniej 100 ml. Dzięki temu bez problemu wyprasujesz 1-2 elementy garderoby bez konieczności dolewania płynu.

Parownica do ubrań – zalety

Dlaczego warto zdecydować się na zakup dobrej parownicy do ubrań? Funkcjonalne urządzenie może pochwalić się wieloma zaletami. Jedną z nich jest możliwość stosowania zarówno w pionie, jak i poziomie. Dzięki temu prasowanie staje się jeszcze szybsze, łatwiejsze i bezbolesne dla twoich pleców.


Przeczytaj także: Jak dbać o skórzane buty? Pielęgnacja i impregnacja


Parownica bez problemu radzi sobie z prasowaniem różnych tkanin, jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo. Aby z niej skorzystać, nie musisz nawet rozkładać deski do prasowania. Co więcej, sprzęt jest bardzo prosty w użyciu.

Najlepsza parownica do ubrań – ranking polecanych urządzeń

Przekonaliśmy cię do zakupu parownicy do ubrań? Świetnie! W takim razie sprawdź, jakie modele są warte twojej uwagi.


Najpopularniejsza parownica do ubrań w rankingu. Ręczny model Philips ma moc 1300 W i wydziela ciągły strumień pary na poziomie 24 g/min. W zestawie otrzymujesz odłączany zbiornik na wodę o pojemności 70 ml.

Urządzenie jest przeznaczone do użytku zarówno w pionie, jak i na płasko oraz ma podgrzewaną płytę SmartFlow, która gwarantuje zero mokrych plan na ubraniach. Parownica nagrzewa się już w ciągu około 45 sekund, zabija do 99% bakterii, a do tego jest uniwersalna i sprawdzi się nie tylko do odzieży, ale także tapicerowanych mebli.

Funkcjonalna parownica do ubrań Xiaomi to znakomita propozycja dla fanów nowinek technologicznych. Model o mocy 1600 W generuje ciągły strumień pary 30 g/min oraz został wyposażony w praktyczny zbiornik na wodę o pojemności 1300 ml.

Największą zaletą ręcznej parownicy do ubrań Xiaomi jest szybki czas nagrzewania, który wynosi jedynie 40 sekund. Dzięki temu urządzenie jest błyskawicznie gotowe do pracy. Polecany model bez problemu radzi sobie z każdym zagnieceniem, jednocześnie zapewniając wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Jedna z najlepszych parownic do ubrań na rynku, czyli model MPM, może pochwalić się mocą na poziomie 1200 W oraz ciągłym wyrzutem pary wynoszącym nawet do 36 g/min. W zestawie z urządzeniem otrzymujesz 250-mililitrowy zbiornik na wodę.

Ręczna parownica MPM jest wyposażone w dwie wymienne nakładki – welurową i ze szczotką z włosia. Dzięki temu urządzenie może być stosowane do prasowania wszystkich rodzajów tkanin.


Kolejna polecana parownica od ubrań od marki Philips. Urządzenie o mocy 1300 W generuje strumień pary wynoszący do 24 g/min. Z kolei pojemność jego zbiornika na wodę to 70 ml.

Urządzenie Philips jest kompaktowe i wygodne w użytkowaniu. Producent wyposażył je między innymi w podgrzewaną płytę SmartFlow, która chroni przed zmoczeniem ubrań, czy funkcję szybkiego nagrzewania. Dzięki niej ręczna parownica jest gotowa do pracy już w ciągu 45 sekund.


Ręczna parownica do ubrań Tefal może pochwalić się mocą na poziomie 1600 W oraz ciągłym strumieniem pary na poziomie 30 g/min. Producent dodał także łatwy w uzupełnianiu zbiornik, którego pojemność wynosi 200 ml.

Parownica do ubrań Tefal jest sprzedawana w zestawie z pionową deską do zawieszenia na drzwiach. Dzięki niej prasowanie będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze. Co więcej, urządzenie szybko się nagrzewa, jest bezpieczne dla wszystkich tkanin i bez problemu usuwa wszystkie, nawet oporne zagniecenia.


Kolejna polecana parownica do ubrań Philips w rankingu. W tym modelu zastosowano funkcję generowania ciągłego strumienia pary na poziomie 120 g/min. Z kolei jego moc wynosi 1600 W. Jeśli szukasz sprzętu do zadań specjalnych, to ten produkt będzie strzałem w dziesiątkę.

Ręczna parownica Philips może być używana na wieszaku lub na płasko, ma pojemny, 230-mililitrowy zbiornik na wodę i wbudowany system odkamieniania. Nie zabrakło także specjalnej maty StyleMat, która pozwala zapewnić jeszcze lepsze efekty prasowania.


Ręczna parownica do ubrań Philips z serii Steam&Go ma moc 1000 W i wyrzut pary 20 g/min. W zestawie otrzymujesz łatwy w napełnianiu zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi 60 ml.

Popularny sprzęt może pochwalić się szybkim czasem nagrzewania – wynosi on jedynie 45 sekund. Dodatkowo chroni ubrania przed przypaleniem i zniszczeniem, a tym samym sprawdzi się doskonale do prasowania nawet delikatnych tkanin. Całość dopełnia możliwość zabicia do 99,9% bakterii i opcja odświeżenia odzieży wierzchniej.


Propozycja Philip to stojąca parownica do ubrań, której moc wynosi aż 2000 W. Dzięki temu urządzenie generuje strumień pary na poziomie 40 g/min. Model jest także wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 1800 ml.

Parownica Philips może pochwalić się dodatkiem automatycznego wyłącznika, technologią FlexHead, czyli ruchomą głowicą, 5-stopniową regulacją wyrzutu pary czy funkcją Powieś i zablokuj. Model jest także błyskawicznie gotowy do pracy, bo nagrzewa się jedyne w 45 sekund.

Ręczna parownica do ubrań Beko to model o mocy 1600 W i strumieniu pary do 25 g/min. Dzięki temu działa bez problemu na trudne w rozprasowaniu zagniecenia i może być używana do pielęgnacji wszystkich tkanin.

W zestawie z parownicą otrzymujesz dwie nakładki – do tkanin delikatnych i z włosiem. Nie bez znaczenia jest również szybki czas nagrzewania, wynoszący zaledwie 35 sekund, dodatek wyświetlacza LED oraz trybu ECO. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić i energię, i pieniądze.

Ostatnia polecana parownica do ubrań w rankingu. Ręczny model Xiaomi może pochwalić się mocą 1000 W oraz 110-mililitrowym zbiornikiem na wodę. Wielofunkcyjne urządzenie łączy w sobie zalety żelazka i parownicy, a tym samym i prasuje, i odświeża ubrania.

Parownica Xiaomi jest wyposażona w dwukanałowy system grzewczy, dzięki któremu wyrzut pary jest równomierny i szybki. Nie zabrakło także inteligentnego systemu nagrzewania, który odpowiada za szybką gotowość do pracy (25 sekund) oraz podwójnego zabezpieczenia termostatu.
Autorka: Katarzyna Wendzonka