Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać?

Rozświetlacz to produkt, dzięki któremu twój makijaż nabierze świeżego i młodzieńczego wyrazu. Aby uzyskać najlepszy efekt powinnaś wiedzieć, gdzie go nakładać, ale również zaopatrzyć się w specjalny pędzelek do jego aplikacji.

Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać? Sprawdziliśmy, które modele sprawdzą się doskonale do wykonania świetlistego make-upu.

pędzel do rozświetlacza
Każda miłośniczka malowania się wie, że poza porządnymi kosmetykami kolorowymi ogromne znaczenie mają również dobre pędzle do makijażu. Nawet luksusowe produkty nie będą wyglądały na twojej twarzy dobrze, jeśli zaaplikujesz je pędzelkiem wątpliwej jakości. Wypadające włosie, złe nabieranie kosmetyku, ruszająca się skuwka? To koszmar niejednej kobiety!

Wybieramy dobry pędzel do rozświetlacza

Połączenie dobrego kosmetyku z odpowiednim pędzlem to już większość sukcesu. Nawet, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makijażem, odpowiednie produkty i akcesoria znacznie ułatwią ci zadanie.

To właśnie dlatego warto postawić na dobrej jakości pędzle, z którymi codzienny make-up będzie czystą przyjemnością. Modeli pędzli do makijażu są setki. Łatwo pogubić się w ilości ofert, które dostępne są w internetowych drogeriach.

Jednym z częstych problemów jest dobór dobrego pędzla do rozświetlacza. Który wybrać, aby końcowy efekt był elegancki, a zarazem nienachalny?

Jaki pędzel do rozświetlacza w kamieniu? Podstawowe modele

Pędzli do rozświetlacza jest co najmniej kilka. Każdy z modeli sprawdzi się w odmiennych sytuacjach, dlatego warto zastanowić się, który z nich przyda ci się do wykonywania codziennego makijażu.

Wachlarz do rozświetlacza

Zwany również miotełką, idealnie sprawdzi się u osób oczekujących subtelnego rezultatu. Wystarczy, że nabierzesz nim odrobinę produktu, a następnie zaaplikujesz na szczytach kości policzkowych.

Wachlarz nada się również do usunięcia osypujących się produktów, np. cieni do powiek.

Pędzel ścięty skośnie

Puchaty, ścięty pędzel z luźno osadzonym włosiem doskonale podkreśli kości policzkowe, dając mocny efekt tafli. Ten model nada się także do nakładania rozświetlacza na grzbiet nosa, co optycznie go wysmukli.

Pędzel do rozświetlacza – jajeczko

Pędzle z główką w kształcie jajka idealnie sprawdzają się do modelowania twarzy. Jeśli chcesz wykonać strobbing, czyli modelowanie rysów rozświetlaczem, koniecznie zaopatrz się w ten model.

Z jego pomocą nie tylko podkreślisz policzki, ale dodasz rozświetlenia czołu, podbródkowi, górnej wardze. Uwaga: tę metodę polecamy osobom z zaawansowanymi umiejętnościami.

Pędzel do rozświetlacza ścięty na prosto

Przypomina pędzel do nakładania podkładu, jednak wyróżnia się luźnym i miękkim włosiem, które doskonale nabiera sprasowane produkty.

Mała kuleczka do rozświetlacza

Za pomocą małego pędzla typu kuleczka rozświetlacz nałożysz w bardziej wymagających partiach twarzy, takich jak wewnętrzne kąciki oczu, przestrzeń pod brwią czy łuk kupidyna. Te małe detale totalnie odmienią twój makijaż. Spróbuj sama!

Jak wybrać dobry pędzel do rozświetlacza?

Sam kształt to nie wszystko. Kupując pędzel do rozświetlacza zwracaj uwagę na jakość jego wykonania. Jeśli szukasz pędzla do rozświetlacza w kamieniu lub proszku, możesz wybrać pędzel syntetyczny lub naturalny.

Płynne rozświetlacze wymagają stosowania tylko syntetycznego włosia, ponieważ naturalne wchłania kosmetyk i jest trudniejsze w czyszczeniu. Dobre pędzle poznasz również po solidnym wykonaniu rączki, którą z główką łączy dobrze przytwierdzona skuwka.

Odpowiednio dobrany pędzel do rozświetlacza sprawi, że odtąd nakładanie tego kosmetyku będzie prostsze i co najważniejsze – jeszcze lepsze w skutkach.