Data publikacji:

Prezent dla przyjaciółki na różne okazje: ciekawe pomysły na prezent dla koleżanki

Dla wielu z nas przyjaciółka jest jedną z najbliższych nam osób, na które możemy liczyć w każdej sytuacji. Nic więc dziwnego, że za bliskość i wsparcie chcemy się odwdzięczyć. Doskonałym sposobem na to jest wręczenie jej czegoś wyjątkowego. Tym bardziej, że w przeciągu roku nie brakuje okazji idealnych do obdarowania drugiej osoby. Sprawdźmy więc jaki prezent dla przyjaciółki warto wybrać i czym kierować się podczas poszukiwań.
prezent dla przyjaciółki
Poszukując prezentu dla przyjaciółki warto poświęcić trochę czasu na określenie tego, co sprawi jej radość. Pod uwagę warto wziąć nie tylko okazję, z której chcemy obdarować bliską nam osobę ale również jej upodobania, pasje, zainteresowania czy potrzeby. Kluczowe znaczenie w poszukiwaniu idealnego prezentu ma słuchanie tego, co mówi do nas przyjaciółka. Bardzo często da się bowiem wychwycić coś, co pozwoli nam wpaść na pomysł idealny.

Pomysł na prezent dla przyjaciółki - ponadczasowe rozwiązania, które z pewnością się sprawdzą

Idealny prezent dla przyjaciółki powinien sprawić jej radość i być odpowiedzią na jej potrzeby. Dlatego też stanowczo odradza się zakup wszelkiego rodzaju “dóbr wspólnych” takich jak np. sprzęt kuchenny. Prezent taki, choć praktyczny z całą pewnością nie sprawi, że obdarowana nim kobieta poczuje się wartościowo i pewnie.

Stawiamy więc na sprawdzone rozwiązanie, jakim są np. kosmetyki. Dobrane do wieku oraz rodzaju skóry przyjaciółki pozwolą jej poświęcić sobie chwilę i zadbać o siebie. Szczególnie polecanym rozwiązaniem są kompletne, złożone z podobnych w działaniu produktów zestawy kosmetyków.

Zawsze możemy również postawić na modne dodatki, stylowe dekoracje do domu czy modne gadżety elektroniczne (jak np. bezprzewodowe słuchawki do telefonu). Te ostatnie docenia coraz więcej pań, które z racji aktywnego życia chętnie korzystają z różnego rodzaju ułatwień. 

Prezent dla przyjaciółki na urodziny - to z pewnością sprawi radość

Urodziny to wyjątkowa okazja, którą często świętujemy w gronie przyjaciół. Poszukując prezentu dla solenizantki warto pamiętać, że może być on rozpakowany na oczach innych gości. Dlatego też warto skłonić się w stronę ponadczasowych podarunków, które zawsze są mile widziane a przy tym będą również pełniły rolę pamiątkową.

Doskonałym pomysłem jest więc zakup biżuterii. Wbrew pozorom wcale nie musi to być spory wydatek. Obecnie w ofertach sklepów z dodatkami znajdziemy nie tylko złote i srebrne ozdoby, ale również biżuterię, która wykonana jest z równie pięknych a jednocześnie znacznie tańszych materiałów.

Niemniej jednak, przed zakupem biżuterii na prezent warto zastanowić się w jakim stylu utrzymane są dotychczas posiadane przez naszą przyjaciółkę błyskotki. Czy stawia na klasykę, czy też woli wyróżniać się z tłumu nietypową formą? Czy jej biżuteria jest delikatna i dziewczęca czy też raczej bardzo widoczna, ciężka, odważna? Znając odpowiedzi na te pytania łatwiej znajdziemy idealne precjoza.

Śmieszny prezent dla przyjaciółki - idealny dla pań z dystansem

Istnieją okazje, których niezobowiązujący a nawet frywolny charakter sprawia, że chcemy podarować prezent “z jajem”, który rozbawi nie tylko osobę obdarowaną ale również np. pozostałych gości. Mowa tu np. o wieczorze panieńskim czy osiemnastych urodzinach. Oferta śmiesznych prezentów takich jak fartuszki, koszulki z napisem, gadżety z erotycznym podtekstem jest bardzo szeroka. Czy jednak śmieszy prezent dla przyjaciółki jest dobrym pomysłem?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy od osoby, którą chcemy obdarować. Jeśli wiemy, że posiada spore poczucie humoru oraz dystans do siebie taki śmieszny prezent może sprawić jej sporo radości i wywołać uśmiech. Może jednak być również tak, że nie zostanie najlepiej odebrany.

Dlatego też kupując śmieszny prezent dla przyjaciółki nie powinniśmy przekraczać granic dobrego smaku. Warto również zadbać o to, by zabawny gadżet był jedynie częścią prezentu zaś jego pozostała część była “poważna” i trafiająca w gusta naszej przyjaciółki. Wówczas zabawny prezent będzie żartem, który rozśmieszy wszystkich i nie pozostawi po sobie niesmaku. 

Kreatywny prezent dla przyjaciółki, czyli wyraź uczucia samodzielnie

Wiele kobiet docenia podarunki, które choć nie są drogie niosą za sobą ogromną wartość sentymentalną. Dlatego też dobrym pomysłem jest własnoręcznie wykonany prezent dla przyjaciółki. Na krok taki warto zdecydować się szczególnie w przypadku gdy posiadamy talent plastyczny, chętnie zajmujemy się rękodziełem, umiemy dziergać lub szydełkować.

Własnoręcznie zrobiony prezent to doskonały pomysł w przypadku wspólnych rocznic lub ważnych wydarzeń, świąt oraz urodzin. Prezent może mieć bardzo różną postać - dekoracji świątecznej (bardzo modne są np. duże styropianowe bombki, które dekorujemy np. za pomocą wstążek oraz innych ozdób), ciepłego swetra wydzierganego na drutach, pięknego obrazu. Inspiracje na prezent znaleźć możemy w sieci - działa obecnie wiele blogów oraz kanałów YouTube, które poświęcone są robótkom ręcznym. 

Autor: Kamila Łońska-Kępa