Data modyfikacji:

Przechowywanie torebek. 5 sposobów na to, jak przechowywać torebki

Która z nas nie kocha modnych torebek? Chyba nie ma takiej kobiety! Niektóre panie potrafią nieco zaszaleć z zakupami i mają naprawdę pokaźną kolekcję torebek wpisujących się w najnowsze trendy. Tutaj od razu nasuwa się pytanie: jak przechowywać torebki, aby ich nie zniszczyć i maksymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie czy garderobie? Zapraszamy do wpisu, w którym zdradzamy 5 sposobów na przechowywanie torebek.

przechowywanie torebek

Jak przechowywać torebki? Przechowywanie torebek wymaga najpierw ich odpowiedniego przygotowania


Krok 1: wyjmij z niej wszystkie rzeczy

Nie może dojść do sytuacji, w której torebkę, wypełnioną po brzegi drobiazgami, chowasz na dno szafy. Dlaczego? Tak torebka najłatwiej ulega zniszczeniu. Przede wszystkim może się w niej coś wylać, np. flakon perfum czy zapomniany sok. Nie mówiąc o brzydkim zapachu. Zdaję sobie sprawę, że uciążliwe może być ciągłe wkładanie i wyjmowanie rzeczy z wnętrza ulubionej torby.

Mała rada dla leniwych: postanów sobie, że prze tydzień lub  dwa nosisz wyłącznie jedną torbę. Wtedy wystarczy, że każdego dnia postawisz ją w przedpokoju i nie będziesz musiała opróżniać całej zawartości. Po tygodniu sprzątasz w torbie, a następnie chowasz do szafy, sięgając jednocześnie po nowy model.

Krok 2: wypełnij torebkę, aby zachowała swój kształt


Nie przez przypadek torebki stojące na sklepowych półkach są po brzegi wypełnione gazetami. To wszystko po to, aby zachowały swój kształt. Szczególnie naturalna skóra wymaga odpowiedniego wypełnienia. W przeciwnym razie popęka, a na jej powierzchni stworzą się nieestetyczne zarysowania. Torbę możesz wypełnić gazetami, ale najlepiej włożyć je najpierw do foliowej torebki i szczelnie zawiązać. Dzięki temu resztki papieru nie będą brudzić ci w szafie.

Krok 3: torebki podatne na zabrudzenia wkładamy do oddychającego worka


Niektóre z firm dołączają takie worki do swoich toreb. Jeśli takiego nie dostałaś, to sięgnij po większą, bawełnianą  torbę na zakupy. Ta zasada dotyczy także torebek z wystającymi, metalowymi elementami, które mogą zniszczyć pozostałe ubrania i dodatki w twojej szafie.

Krok 4: małe torebki wkładamy do organizera lub pudełka na buty

W ten sposób wszystkie są w jednym miejscu. Nie zapomnij o wcześniejszym przygotowaniu torebek, czyli krokach od 1 do 3.

Jak przechowywać torebki? 5 sposobów


1. Na półkach w garderobie

Byłoby świetnie,  gdybyś znalazła w swojej szafie oddzielne półki przeznaczone wyłącznie na twoje torebki. Wtedy będziesz mieć je wszystkie w jednym miejscu i wystarczy jedno spojrzenie, aby znaleźć swój ulubiony model.

2. Na przenośnych wieszakach

Jeśli brakuje ci półek lub nie wszystkie z twoich toreb się na nich zmieściły, to kup przenośny wieszak. Mamy na myśli te wieszaki, które nosimy ze sobą podczas wyjść, aby nasza torebka, np. w restauracji, nie musiała leżeć na podłodze.

3. Na wieszaku z ubraniem


Sposób ekonomiczny i idealny dla kobiet, które nie są posiadaczkami wielkiej garderoby.

4. Na drzwiach szafy lub na drzwiach do pokoju


Patent podpatrzony w łazience – coraz więcej osób wiesza w ten sposób swoje ręczniki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w samoprzylepne wieszaki i przyczepisz je do drzwi szafy lub na drzwiach pokojowych, ale wtedy koniecznie od jego wewnętrznej strony.

5. Na stojącym wieszaku w przedpokoju


Masz w szafie bardzo mało miejsca, a twoja sypialnia jest już wypełniona po brzegi? Przenieś swoje torby do przedpokoju . Wystarczy, że kupisz na nie oddzielny,  stojący wieszak, który zazwyczaj wykorzystywany jest na płaszcze. Najlepiej,  jeśli znajdziesz model z haczykami na kilku poziomach.

Czym grozi złe przechowywanie torebek?


Przede wszystkim ich szybkim zniszczeniem. Skórzane torby mogą popękać i przejść zapachami noszonych w nich rzeczy. Poza tym zamiast potykać się o rozrzucone po pokoju torebki, lepiej znaleźć dla nich jedno miejsce. To także ułatwienie dla ciebie – nie będziesz musiała szukać godzinami swojego ulubionego modelu.

Autorka: Klaudia Borycka