Data modyfikacji:

Na czym polega strobing? Metoda konturowania rozświetlaczem

Konturowanie twarzy od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Dzięki odpowiedniemu użyciu bronzera, różu i korektora można stworzyć zadziwiający efekt i ukryć wiele niedoskonałości. Konkurencją dla tej techniki makijażu od niedawna staje się metoda konturowania, oparta na użyciu jednego kosmetyku – rozświetlacza. Strobing to trend, który pozwala nadać twarzy młodzieńczy, zdrowy wygląd. Przed wami tajniki świetlistego make-up’u.

Co to jest strobing?

Strobing to technika konturowania twarzy, wykorzystywana przez profesjonalistów do wizualnego odmłodzenia twarzy. Makijaż oparty na strobingu nadaje lekkości i dziewczęcości, a także sprawia, że skóra wygląda na zdrową i wypoczętą. W przeciwieństwie do klasycznego konturowania, którego główną ambasadorką jest Kim Kardashian, strobing nie wymaga całego zestawu kosmetyków i specjalnych umiejętności. W strobingu cały makijaż możemy zrobić, tak naprawdę wykorzystując tylko rozświetlacz, a jego nałożenie zajmie ci maksymalnie minutę.

Dla kogo strobing?

Strobing mogą stosować wszyscy, jednak zdecydowanie lepiej sprawdza się on na suchej, pozbawionej blasku skórze oraz u osób mających problem z sińcami lub opuchlizną pod oczami. Rozświetlona cera skutecznie ukrywa zmęczenie, dlatego po strobing warto sięgać po nieprzespanej nocy. Promienność, jaką nadaje rozświetlacz, kojarzy się z latem i wakacjami, dlatego dzięki tej technice będziesz wyglądała na zrelaksowaną i wypoczętą. Dziewczyny posiadające tłustą cerę też mogą konturować twarz metodą strobingu. Ważne jednak, aby przed nałożeniem rozświetlacza, dokładnie zmatowiły skórę fluidem i sypkim pudrem.

Strobing krok po kroku

Na skórę twarzy nałóż krem na dzień, a następnie wyrównaj koloryt cery przy użyciu lekkiego korektora, podkładu lub kremu BB. Całość utrwal delikatnie pudrem transparentnym, a następnie zacznij konturować twarz rozświetlaczem o jasnej, lekko złotawej barwie. Cienkim pędzlem zaznacz nos, a szczególnie jego czubek, łuk nad brwiami i łuk kupidyna. Większym, grubym pędzlem, nanieś rozświetlacz na brodę i czoło. Na czole wykonaj ruch, który przypomina zaznaczanie odwróconego trójkąta. Na koniec muśnij pędzlem obszar pod oczami i w ich kącikach oraz skronie. Dodatkowo, możesz zaznaczyć kości policzkowe rozświetlającym różem.

Strobing – nowoczesny make-up

Obecnie, coraz bardziej modny staje się naturalny make-up. Strobing jest bardzo dyskretną techniką, która wpisuje się w ten trend. Dziewczęcy, odmładzający efekt strobingu sprawia, że jest to bardzo nowoczesny makijaż. Ponadto, pasuje on zarówno na wielkie wyjście, jak i do pracy czy szkoły.

Jakich pędzli użyć do strobingu?

Ważnym elementem w tej technice konturowania twarzy jest dobór odpowiednich pędzli do makijażu. Do nakładania rozświetlacza w głównych miejscach twarzy najlepiej użyć miękkich, grubych pędzli z delikatnym szpicem, a do podkreślenia kącików oczu i łuku kupidyna – mniejszego, ale również miękkiego pędzla. Najlepsze są te wykonane z naturalnego włosia, ponieważ są najbardziej przyjazne dla twarzy. Pamiętaj, aby przynajmniej raz w tygodniu, umyć pędzle w ciepłej wodzie z dodatkiem kilku kropel naturalnego mydła.

Rodzaje rozświetlaczy

Kolejnym elementem, o którym trzeba pamiętać przed przystąpieniem do strobingu, jest zakup odpowiedniego rozświetlacza. W sklepach możemy spotkać kilka jego rodzajów. Rozświetlacz w płynie lub kremie jest dobrym wyborem, dla tych, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie używali tego kosmetyku. Jego nałożenie jest bardzo proste, ponieważ wystarczy odrobinę produktu nanieść na opuszki palców i delikatnie go wklepać. Ta metoda pozwala dokładnie kontrolować stopień rozświetlenia twarzy. Innym popularnym rodzajem tego kosmetyku jest rozświetlacz w kulkach. Często spotyka się go w formie pomieszanych kulek jasnych i brązowych, przez co nadaje się on bardziej do podkreślenia kości policzkowych, a nie całej twarzy. Brązowy odcień daje efekt skóry muśniętej słońcem. Najpopularniejszy i najlepszy do strobingu jest rozświetlacz w kamieniu. Jest on prosty do naniesienia. Stosując odpowiednie rozmiary pędzli, możemy zaznaczyć miejsca, które będą odbijać światło i przez to konturować naszą twarz.

Jak dobrać rozświetlacz do swojej karnacji?

Pierwszym zadaniem, które trzeba wykonać przed zakupem rozświetlacza, jest określenie koloru twojej karnacji. Aby to zrobić, musisz się zastanowić, czy lepiej ci w ciepłych odcieniach ubrań: żółtym, pomarańczowym, brązowym, czy raczej w zimnych: niebieskich, szarych, fioletowych. Zazwyczaj osoby o chłodnym odcieniu oczu i włosów posiadają zimną karnację, a szatynki o brązowych, piwnych oczach – ciepłą. Kiedy już znajdziesz odpowiedź na to pytanie, będziesz wiedzieć, jaki rozświetlacz dobrać. Do chłodnych karnacji pasuje kosmetyk z domieszką srebrnych drobinek, a do ciepłych – ten, który mieni się na złoto. Jeśli twoja karnacja nie jest jednoznacznie ciepła lub zimna, możesz użyć rozświetlacza, który zawiera zarówno srebrne, jak i złote pigmenty.

Utrwalenie makijażu

Aby utrzymać rozświetloną cerę przez cały dzień, warto utrwalić makijaż przy użyciu specjalnego produktu do utrwalania make-up’u. Na wstrzymanym oddechu i z zamkniętymi oczami spryskaj swoją twarz produktem i ciesz się idealnym efektem przez kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Autor: Oliwia Stradowska