Data modyfikacji:

Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby na gęste włosy

Ty też krzywdzisz swoje włosy tapirowaniem? Stroszenie piórek mimo że daje pewien efekt wizualny, niestety bardzo źle wpływa na kondycję twojej czupryny – włosy są matowe i bardziej podatne na łamanie. Jak zwiększyć objętość włosów bez katowania ich tapirowaniem? Są na to sposoby!

Gęste i bujne włosy to marzenie wielu  kobiet. Gęste włosy nie tylko świetnie wyglądają, ale również sprawiają, że twarz prezentuje się korzystniej. Niestety wielu z nas Matka Natura poskąpiła bujnej czupryny. Na szczęście naturę można nieco oszukać i to bez tapirowania czy doczepianie sztucznych pasm. Jeśli chcesz, aby twoje włosy prezentowały się lepiej, a cała czupryna zyskała na objętości, poznaj domowe sposoby na gęste włosy.

Sposoby na gęste włosy – zabawa z suszarką

To najprostszy trik, dzięki któremu twoim włosom przybędzie optycznie nieco objętości. Zacznij od suszenia czupryny z głową skierowaną w dół. Taki sposób suszenia sprawi, że włosy nie będą bardziej puszyste, ponieważ zostaną podniesione u nasady. Dla utrwalenia efektu wato sięgnąć po piankę lub delikatny utrwalacz fryzur.

Jak zwiększyć objętość włosów? Ruchomy przedziałek

Większości z nas włosy układają się w naturalny sposób tak, że przedziałek jest zawsze w tym samym miejscu. Wystarczy jednak chwilowe odstępstwo od tej reguły, aby twoje włosy wyglądały na bardziej gęste. Nie ma w tym wielkiej filozofii – po prostu wytycz przedziałek z drugiej strony głowy po umyciu włosów i zaczeszesz je. To dobra alternatywa, jeśli nie chcesz suszyć włosów z głową w dół z obawy przed ich zniszczeniem pod wpływem ciepłego powietrza. Zostaw włosy zaczesane w ten sposób aż do wyschnięcia, a następnie ułóż je z przedziałkiem w zwyczajowym miejscu. Efekt będzie podobny do tego opisanego wyżej – włosy podniosą się u nasady, a cała czupryna będzie prezentować się jeszcze lepiej.

Domowe sposoby na gęste włosy – śpij w luźnym koczku

Zaplatanie luźnego koczka czy cebulki na czubku głowy na wiele plusów. Po pierwsze, podobnie  jak w wyżej opisanych trikach, doda to twoim włosom objętości. Będą one w pewnym stopniu uniesione, ale ten efekt z pewnością warto podtrzymać utrwalaczem. Dodatkowo lekki skręt też zrobi tu robotę, więc włosy będą prezentować się świetnie.

Po drugie, spanie w koczku przyczyni się do poprawy kondycji twoich kosmyków. Musisz wiedzieć, że gdy śpisz z rozpuszczonymi włosami, są one narażone na uszkodzenia i łamanie się. Włosy trą o poduszkę i w efekcie może dochodzić do ich uszkodzenia. Zatem zawiązując włosy w koczka przed pójściem spać upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – dodasz czuprynie objętości i jednocześnie zadbasz o kondycję włosów.

Jak zwiększyć objętość włosów? Sprytne cięcie

Problemy z oklapniętymi i wręcz przylepionymi do głowy włosami mają najczęściej posiadaczki długich i ciężkich włosów. Układają się tak w naturalny sposób pod swoim własnym ciężarem. Ten efekt na szczęście możesz zminimalizować podczas wizyty u fryzjera. Odpowiednie cięcie uwzględniające cieniowanie i stopniowanie włosów sprawi, że pasma wierzchnie będą lżejsze, a przez to będą się lepiej układać. Zanim jednak umówisz się na wizytę u fryzjera, chwilę się zastanów. Zbyt radykalne cieniowanie może przynieść kiepski efekt, zwłaszcza na bardzo cienkich włosach. Cieniowane końcówki są bowiem delikatniejsze, a przez to narażone na uszkodzenia, co może skutkować ich łamaniem. Najlepiej jest skonsultować takie cięcie z doświadczonym fryzjerem.

Sposoby na gęste włosy – koloryzacja

Umiejętna koloryzacja to kolejny sposób na to, jak zwiększyć objętość włosów. Otóż jeśli postawisz na refleksy, czyli niewielkie pasemka jaśniejszych włosów, twoja czupryna zyska bardziej wielowymiarowy wygląd. Jednocześnie nie jest to tak inwazyjna koloryzacja, jak farbowanie wszystkich włosów, więc jeśli obawiasz się sztucznego efektu i zniszczenia włosów, refleksy wyeliminują ten problem.

Jak zwiększyć objętość włosów? Pielęgnacja

Jeśli szukasz domowego sposobu na gęste włosy, do swojej codziennej pielęgnacji włącz kilka dodatkowych zabiegów. To przede wszystkim masaże i peelingi skóry głowy. Pobudzają one krążenie krwi w skórze głowy, a co za tym idzie, również pracę cebulek. Podczas wykonywania masażu skóry głowy warto stosować jednocześnie wcierki, dobrane do rodzaju włosów i skóry. Ich działanie dodatkowo korzystnie wpłynie na kondycję czupryny. W rezultacie w miejsce włosów, które wypadły ci w naturalny sposób, wyrosną nowe. To najlepszy sposób, aby zagęścić włosy.
Zadbaj też o odpowiedni wybór szamponu i odżywki. Nie wiesz, co wybrać? poczytaj np. opinie o Biotebalu i innych topowych produktach, żeby przekonać się, czy warto na nie wydać pieniądze. Dobrym patentem jest również dodawanie do maseczek na włosy czy innych produktów pielęgnacyjnych olejku rycynowego. Dzięki niemu twoje włosy nie tylko się zagęszczą, ale też staną się grubsze i mocniejsze. Pamiętaj jednak, że olejek rycynowy jest gęsty, dlatego najlepiej stosować go jako dodatek. Samodzielnie nakładany np. jako jedyny preparat do olejowania może okazać się za ciężki, a jego zmycie ze skóry głowy naprawdę kłopotliwe.

Jeśli szukasz domowego sposobu na gęste włosy, warto też unikać uszkodzeń kosmyków. Jak już wiesz, lepiej spać w luźnym koczku, co chroni włosy przed zniszczeniami. Dodatkowo staraj się unikać tarcia włosów ręcznikiem po umyciu. Gdy czupryna jest mokra, włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia, a ręcznik wykonany z szorstkiego materiału może zadziałać jak tarka. Zamiast niego lepiej użyć np. ręcznika papierowego lub bawełnianą koszulkę.

Na koniec nie sposób wspomnieć oczywiście o kosmetykach, które będą twoją pomocą przy stylizacji. Pianka i lakier to wybór oczywisty, ale może nie każdy wie, że twoim wielkim sprzymierzeńcem może być suchy szampon do włosów. Kosmetyk, który ma za zadanie odświeżyć włosy, świetnie dodaje im objętości. Wystarczy spryskać włosy z głową opuszczoną w dół, a następnie ułożyć fryzurę.