Data publikacji:

Biżuteria z muszelkami – hit sezonu

Biżuteria z muszelkami to hit tego sezonu, dlatego nie może jej zabraknąć w twojej szkatułce. Jak nosić ją na co dzień? Jaka biżuteria z muszelkami jest uznawana za najmodniejszą? Zapraszamy do artykułu, w którym znajdziesz garść inspiracji, a także przegląd najmodniejszych naszyjników, kolczyków i bransoletek z muszelkami.
biżuteria z muszelek

Biżuteria z muszelkami: najmodniejsze naszyjniki – jak nosić je na co dzień?

Naszyjniki z muszelek ma teraz każda trendsetterka. Najchętniej dziewczyny noszą je podczas wakacji. Nic dziwnego, ponieważ ten dodatek kojarzy się z szumem fal i morską bryzą. Najmodniejsze naszyjniki z muszelkami to chociażby celebrytki z przywieszką w kształcie muszelki.

Jak wygląda celebrytka? Jest niezwykle cienka, subtelna i delikatna, bez widocznych oczek czy łączeń. Możesz nosić ją samodzielnie lub warstwami, a także w połączeniu z modnym chokerem. Celebrytki zakładaj do bluzek z dość sporym dekoltem. Najlepiej wyglądają wyeksponowane na opalonym ciele. Poniżej przygotwaliśme dla ciebie kilka przepięknych łańcuszków celebrytek z muszelkową przywieszką, które wpisują się w najnowsze trendy modowe.
Inne modne naszyjniki z muszelkami to chokery. Świetnie wyglądają chociażby te muszelkowe zrobione z naturalnego sznurka czy rzemyka. Wpisują się w morski klimat, więc najlepiej prezentują się właśnie na plaży. Noś je do bluzek hiszpanek, ulubionego stroju kąpielowego czy szydełkowej bluzki.

Chokery z muszelkami to także świetny dodatek do festiwalowej stylizacji. Jeśli lubisz, jak biżuterii jest dużo, to noś je w zestawieniu z cienkimi łańcuszkami, np. wspomnianymi wyżej celebrytkami. Modne chokery z muszelkami wpisujące się w najnowsze trendy znajdziesz poniżej.

Kolczyki z muszelkami

Do wyboru masz kolczyki wkręty, a także te większe i zwisające, np. modne koła. Kolczyki wkręty ze wzorem muszelek najczęściej nie należą do minimalistycznej biżuterii.

Są dość sporych rozmiarów i idealnie wyglądają wtedy, kiedy są wyeksponowane w twojej stylizacji. Koniecznie zwiąż do nich włosy, a jeśli chcesz, aby były na pierwszym planie, to noś je z lnem, bielą, beżem i naturalnymi materiałami, np. torebkami z rafii lub bambusa.

Nasze serca skradły także kolczyki koła z morską przywieszką. Sprawdzają się nie tylko w wakacje, ale także do nieco bardziej formalnej i eleganckiej stylizacji.

Biżuteria z muszelkami: bransoletki

Bransoletki z muszelkami – o mamo! Zakochaliśmy się w nich! Ale nie tylko w klasycznych noszonych na nadgarstku, ale także w bransoletkach eksponowanych na kostce.

Te ostatnie noś do sukienek maksi w stylu boho. Świetnie będą wyglądać również jako biżuteryjny akcent na plaży czy ze spódnicą midi. Wybierasz się na festiwal? Takiej bransoletki nie może wtedy zabraknąć. Noś ją z szortami w stylu vintage, szydełkową bluzką i kapeluszem. Bransoletka noszona na kostce nie lubi się z wiązanymi sandałami – albo jedno, albo drugie. Dobrze łączy się za to z klapkami.

Sprawdź: Jak dobrać kapelusz?

Jakie ubrania pasują jeszcze do biżuterii z muszelkami?

  • Wszystkie szydełkowe bluzki czy plażowe narzutk.
  • Sukienki maks.
  • Ubrania z lnu.
  • Torebki z naturalnych materiałów, np. z bambusa czy rafii.
  • Bikini i modne jednoczęściowe kostiumy kąpielowe.
  • Ubrania utrzymane w festiwalowym charakterze.
  • Ubrania z koronki, np. bluzki czy sukienki.
  • Rzeczy w kalifornijskim klimacie – szorty sportowe, luźniejsze koszulki, wzór tie-dye
Biżuteria z muszelkami to tego lata must have w szkatułce każdej trendsetterki. Ciepłe miesiące jeszcze trochę będą nas cieszyć, dlatego jeśli nie zainwestowałaś w podobne bransoletki, kolczyki czy naszyjniki, to pora nadrobić zaległości.
Autorka: Klaudia Borycka