Data publikacji:

Co będzie modne na ślubach w 2013?

Autor: Weronika Boruń

Każdy rok niesie ze sobą nowe trenty ślubne. Co będą nosić najmodniejsze panny młode w 2013? Prezentujemy, jakie sukienki są na topie oraz co zmieniło się w ślubnych fryzurach, a także jakie bukiety zrobią furorę.

Piękna panna młoda

Wybór sukni ślubnej, to chyba jedno z najtrudniejszych zadań, jakie pojawia się przed panną młodą. Co podpowiadają projektanci, jakie trendy będą obowiązywać w 2013? Zaskoczeniem mogą być długie rękawy, które prezentują się niezwykle elegancko oraz zabudowane dekolty, najczęściej uszyte z bardzo delikatnych, przezroczystych tkanin. Panie w takich sukniach ślubnych będą wyglądać subtelnie i romantycznie. Jednak w kolekcjach na 2013 rok nie brakuje asymetrii i prostych, ale efektownych form, a także sukni vintage, koronek i ciekawych dodatków. Każda z Pań, kierowana własnym gustem, powinna znaleźć coś dla siebie.

Bardzo ważna jest również fryzura. Tutaj trendy się powtarzają, znowu modne będą swobodne upięcia, dodające uroku i dziewczęcości. Zaskoczeniem mogą być rozpuszczone włosy, lekko opadające na ramiona. Bardzo naturalne i piękne, ale problematyczne podczas weselnej zabawy. Kolejną propozycją są koki, które sprawdzają się chyba w każdej sytuacji, dodając szyku i elegancji. Wszystko zależy od preferencji przyszłej żony.

Najmodniejsze bukiety

Wiemy już jak będzie wyglądać suknia modnej panny młodej, teraz czas na równie istotny element – wiązankę. Rok 2013 ma być zdominowany przez trzy typy bukietów: tęczowe, jednobarwne oraz cieniowane, czyli ombre. Pierwszy typ, jak sama nazwa wskazuje, to żywa wiązanka, pełna delikatnych kolorów, bardzo energetyczna. Panie, które zdecydują się na takie rozwiązanie, muszą jednak pamiętać, że taka kompozycja wymaga pewnych wyrzeczeń – pozostałe dodatki do sukienki muszą być stonowane.

Kolejne bukiety to wiązanki jednobarwne – mogą być to różne gatunki kwiatów w tych samych barwach. Piękne i efektowne kompozycje, mimo że jednobarwne, to ani trochę monotonne. Będą wyrazistym akcentem w rękach panny młodej.

Ostatni trend, o tajemniczej nazwie ombre, są to wiązanki z kwiatów o różnych odcieniach jednego koloru, układane od najciemniejszych do najjaśniejszych. W ten sposób powstaje bardzo elegancka wiązanka, często uzupełniana dodatkami, takimi jak tkaniny, wstążki, perełki.