Data publikacji:

Jaki stanik do szeroko rozstawionego biustu?

Ładny, jędrny biust to marzenia każdej pani. Niestety, natura nie zawsze bywa łaskawa i wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu tej części ciała. Uważają, że piersi są za małe, za duże, zbyt wiotkie lub za szeroko rozstawione. Powodów do niezadowolenia może być dużo, ale problem można szybko zlikwidować, wybierając odpowiednio dopasowany biustonosz. Zobacz, jaki stanik wybrać do szeroko rozstawionego biustu.

Polecamy: Rodzaje staników

jaki stanik do szeroko rozstawionego biustu

Jak dobrać biustonosz?

Dopasowanie biustonosza to trudna sztuka, ale warto ja poznać, ponieważ stanik ma wpływ nie tylko na estetykę, ale również zdrowie. Potrafi całkowicie zmienić wygląd sylwetki, doskonale podtrzymuje piersi, nadaje im ładny kształt, zwiększa jędrność, a także modeluje figurę. Sylwetka staje się smuklejsza, talia ładnie podkreślona, postawa bardziej wyprostowana. Kobieta czuje się pięknie, nabiera pewności siebie, emanuje kobiecością. 

Stanik ma też wpływ na zdrowie. Zapobiega deformacjom piersi, odciąża kręgosłup i likwiduje dolegliwości bólowe. Aby idealnie dopasować biustonosz, trzeba znać nie tylko dokładny wymiar pod biustem oraz w biuście, ale również zwrócić uwagę na kształt piersi. Każda kobieta ma biust o innym kształcie, dlatego potrzebuje innego rodzaju biustonosza, różniącego się fasonem i konstrukcją.

Piersi szeroko rozstawione – czym się charakteryzują?

Piersi szeroko rozstawione, zwane inaczej bocznymi, są powodem kompleksów dla wielu kobiet. Są szeroko rozstawione, skierowane na zewnątrz, odchylają się na boki, a pomiędzy nimi widoczna jest wolna przestrzeń. Tego typu biust jest najczęściej okrągły, brodawki znajdują się pośrodku. Panie obdarzone przez naturę takimi piersiami pragną, aby piersi były bliżej siebie. Można to łatwo osiągnąć za pomocą odpowiedniego fasonu stanika.

Jaki stanik do szeroko rozstawionego biustu?

Aby szeroko rozstawione piersi wyglądały olśniewająco, trzeba wybrać stanik, który będzie zbierał biust i przesuwał go delikatnie do środka. Idealnie sprawdzi się biustonosz, w którym fiszbiny będą zaczynały się w dolnej części mostka. Panie o tego typu piersiach mogą wybrać kilka typów staników. 

Stanik plunge

Staniki typu plunge mają dekolt w kształcie litery V. Cechują je mocno wycięte miseczki, niski mostek oraz szeroko rozstawione ramiączka. Stanik posiada fiszbiny i charakterystyczne ukośne ułożenia górnych krawędzi. Niektóre modele mają jedynie cienkie łączenie między miseczkami, przypominające wstążkę.

Przykładem takiego stanika jest model Curvy Kate – Super Plunge, wykonany z pięknej, czarnej koronki. Plunge pięknie zbliża do siebie piesi i tworzy pożądany przez panie efekt dolinki. Nadaje się do wieczorowych kreacji, ponieważ podkreśla dekolt.

Balkonetki

To model średniozabudowany, który podnosi biust i nadaje mu piękny, zmysłowy kształt. Ma ramiączka wszyte do bocznych części miseczki, dzięki czemu zbliża do siebie piersi. Balkonetka jest idealna dla właścicielek większego, szeroko rozstawionego biustu. Jest usztywniana, ma szeroki mostek, jest świetna do noszenia na co dzień.

Biustonosz typu push-up

Jeżeli szeroko rozstawione piersi są niewielkie, można wybrać biustonosz push-up, który dzięki wkładkom wszytym lub wyjmowanym, będzie podtrzymywał biust i zbierał jego boki. Push up nadaje piersiom ładny kształt oraz eksponuje dekolt.

Idealny stanik – jaki powinien być?

Niezależnie od tego, jaki model biustonosza zostanie wybrany, każdy stanik musi być wygodny i komfortowy. Nie może nigdzie uwierać, powodować dyskomfortu, piersi muszą ładnie wypełniać miseczki. Stanik nie powinien krępować ruchów, powinien być jak druga skóra. Idealny biustonosz to taki, w którym:

  • obwód pod biustem jest prostopadły do kręgosłupa, ścisły, ale nie za ciasny,
  • miseczka obejmuje całą pierś,
  • fiszbiny nie wbijają się w ciało, dokładnie okalają całą pierś,
  • stanik między piersiami dokładnie przylega do mostka,
  • biust nie wylewa się z miseczek,
  • ramiączka nie opadają i nie wbijają się w ramiona.

Każdy biust jest piękny, czasami może wymagać jedynie drobnej korekty. Odpowiedni fason stanika świetnie wymodeluje szeroko rozstawiony biust, sprawi, że sylwetka nabierze ładnych kształtów, a piersi staną się atrybutem urody.

Autorka: Dorota Michalak