Data publikacji:

Jeśli coś się będzie działo, to własnie wokół szyi.

Autor: Patrycja Bzdziuch

Choker, który bardzo dobrze wpasował się w obowiązujące trendy i zdobył całkiem sporą rzeszę fanek, otworzył modę na wszystko, co wokół szyi. Chodzi przede wszystkim o tasiemki, paski i cienkie apaszki, które w tym sezonie są absolutnie obowiązkowe.

Wystarczy spojrzeć na kolekcję Gucci - moda na wzorzyste, tweedowe kostiumy nawiązuje nie tylko do lat 70'. Szczególnie zauważalne są tu inspiracje barokiem, króluje przepych podkreślony łączniem ze sobą różnych materiałów, dodawaniem (pozornie) niepasujących do siebie elementów. Wystarczy spojrzeć na kolekcję Zima 2017, żeby zrozumieć, że noszenie pstrokatych rajstop do kwiecistych spodni i takiej samej marynarki jest tym, co proponują nam kreatorzy mody.

Największą rolę w tych zestawieniach odgrywa szyja - zauważcie, że jest albo całkowicie, albo częściowo zasłonięta. Ozdobiona żabotami, wielkimi kołnierzami, muszkami czy wstążkami stanowi element, na który najbardziej zwraca się uwagę w obowiązującej modzie.

Dla miłośniczek mniej wyrazistych połączeń, wstążek i kokard proponują znane już dobrze wiązane koszule. Zwiewne i wygodne sprawdzą się na każdą okazję, doskonale pasują do plisowanych spódnic i cygaretek. Takie delikatne akcenty korespondują z obowiązującymi trendami w nienachalny sposób, nie zmieniając diametralnie stylu ich właścicielki. Jeśli nie mamy wiązanej koszuli, warto dopełnić swój look delikatnymi tasiemkami i apaszkami, jak na ostatnim zdjęciu:

Które stylizacje bardziej przypadły Wam do gustu? Wyraziste i z przepychem, czy stonowane i minimalistyczne? Dajcie znać o swoich typach i pochwalcie się, co najchętniej nosicie na lub wokół szyi!