Data publikacji:

Krótka relacja z Fashion Week NYC

Autor: Patrycja Bzdziuch

Czas podsumować jeden z najważniejszych modowych wydarzeń, który co prawda zakończył się w sobotę, ale pozostaję pod jego wrażeniem jeszcze dziś.

Prezentowane kolekcje najlepszych światowych projektantów potwierdziły tezę, że modne może być dziś naprawdę WSZYSTKO. Prostota i przepych, kolor i monochrom, materiały zamszowe i lakierowane, prêt-à-porter i haute couture – trendy obecne podczas Fashion Week w Nowym Yorku można by wymieniać bez końca. Co najważniejsze, opozycyjne elementy nie zawsze się wykluczają! Można je ze sobą łączyć, zgodnie z zasadą eklektyzmu – jednej z najważniejszych modowych zasad.

[embed]/watch?v=KpKUmZcUKRA&feature=youtu.be[/embed]

Zdawałoby się, że projektanci nie mają nas już czym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego! Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie mody, najciekawsza okazała się kolekcja bieliźniana Christiana Siriano, który przełamał konwenanse i wynajął tzw. modelki „plus size”. Drugą, wychodzącą przed szereg projektantką była Anniesa Hasibuan i jej zapierająca dech w piersi kolekcja dla muzułmanek.

Wracając do obowiązujących trendów, można było je z łatwością zaobserwować w stylizacjach uczestników wydarzenia. Oprócz hollywoodzkich gwiazd i celebrytek, na Fashion Weeku pojawiły się nasze polskie szafiarki! Na ich przykładzie widać, co jest absolutnym, modowym „must have” sezonu.

instagram.com/maffashion_official
instagram.com/jemerced

Welurowa sukienka na cienkich ramiączkach, która była hitem lat 90.? Rozkloszowana sukienka w jednym z najmodniejszych kolorów tej jesieni? A może bomberki znajdziecie tutaj).

Dajcie znać co Wam wpadło w oko podczas Fashion Week 2016!