Data publikacji:

Kurtka na lato

Autor: Sebastian Rogalski

Chociaż kurtka tradycyjnie nie jest kojarzona z ciepłą porą roku, warto zastanowić się, czy aby twoja szafa nie potrzebuje w tej dziedzinie odświeżenia.

Letnia kurtka bowiem może okazać się niezbędna zawsze wtedy, gdy potrzebujesz odrobinę więcej ciepła, na przykład podczas plenerowego ogniska czy nocnej eskapady do klubu. Kurtka na lato, co przy tym ważne, powinna być także lekka i kompaktowa po to, by w przypadku wzrostu temperatury nie ciążyła ci nadmiernie. W tym artykule przyjrzymy się kilku najmodniejszym w tym sezonie fasonom.

KURTKA BOMBERKA

Na pierwszy ogień pójdzie bomberka – ubiór inspirowany wyposażeniem wojskowych lotników, lubiany także przez członków punkowych kapel. Nie da się ukryć, że jej nieco agresywny charakter wcale nie zamierza ukrywać swojego militarnego pochodzenia. Tego typu kurtka będzie idealnie dopełniać zarówno drapieżną stylizację, jak również dobrze kontrastować z bardziej dziewczęcym lookiem. W przypadku bomberki ważne jest też to, że całkiem nieźle chroni ona przed wiatrem – taka kurtka jest zatem idealnym ubraniem na spacer w wietrzny dzień albo wieczór nad jeziorem.

KURTKA DŻINSOWA

Znana także jako katana (nie mylić z samurajskim mieczem), dżinsowa kurtka to ubiór stworzony przede wszystkim dla dziewczyn lubiących melancholijne rockowe ballady. Żartujemy. Dżinsowe kurtki powinny zainteresować wszystkie kobiety, które w kwestii nie boją się pokazywać swojej drapieżnej strony. Zaletą katany jest także jej niezniszczalność – za 15 lat będzie wyglądać równie dobrze, co w dniu zakupu, a może nawet lepiej. Musisz jednak pamiętać, że dżinsowa kurtka, zwłaszcza ta pozbawiona podbicia, nie zapewni ci tyle ciepła, co opisywana wyżej bomberka.

KURTKA-WIATRÓWKA

Ostatnim typem odpowiedniej na lato jest wiatrówka. Z wietrzną ospą ma wspólnego tylko tyle, że może cię przed nią skutecznie ochronić. Kurtka-wiatrówka to typowo sportowy strój, który jednak będzie wyglądał wspaniale w takiej właśnie stylizacji, np. ze sneakersami. Największą zaletą tej kurtki jest funkcjonalność – powinna ochronić cię przed deszczem i wiatrem, dodatkowo wiele modeli wiatrówek możesz złożyć w niewielką kostkę i po prostu schować do torebki.