Data publikacji:

Lokówki do włosów – ranking. Jaka lokówka do włosów jest najlepsza?

Marzysz o idealnie wystylizowanych lokach? W takim razie już czas zainwestować w lokówkę. To praktyczne urządzenie, z którego pomocą wyczarujesz zarówno delikatne, jak i mocne, pełne sprężystości i objętości fale. A który z dostępnych na rynku modeli będzie strzałem w dziesiątkę? Bierzemy pod lupę najlepsze lokówki do włosów! Zobacz ranking polecanych urządzeń i sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu.
lokówki do włosów ranking

Ranking lokówek do włosów

  1. Remington ProLuxe CI9132
  2. BaByliss C338E
  3. Philips StyleCare Prestige BHB878/00
  4. Remington Pro Soft Curl CI6325
  5. Remington Pearl CI95
  6. BaByliss Curl Secret C1300E

Jaką lokówkę wybrać?

Jaką lokówkę wybrać? Zacznij od sprawdzenia mocy interesujących cię urządzeń. Im wyższa jej wartość, tym szybciej sprzęt się nagrzewa i jest gotowy do stylizacji włosów. Zazwyczaj producenci proponują modele o parametrze wynoszącym 25 W, które potrzebują chwili do osiągnięcia ustawionej temperatury. Możesz jednak znaleźć lokówki o mocy 80, 150, 400, a nawet 1000 i 1200 W.

Równie ważna jest funkcja regulacji temperatury. To praktyczne ustawienie, dzięki któremu możesz dowolnie dopasowywać poziom nagrzania urządzenia do potrzeb i kondycji twoich włosów. Dobrze, aby wybrany model miał przynajmniej kilkustopniową regulację temperatury.
Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszej lokówki do włosów z naszego rankingu, są zastosowane technologie. W proponowanych modelach wykorzystano na przykład system Auto-Curl, dzięki któremu urządzenie robi wszystko za ciebie, oraz Quick Heat gwarantujący szybkie nagrzewanie się lokówki.
Nie bez znaczenia jest również rodzaj powłoki. To właśnie ona chroni włosy przed zniszczeniem i spaleniem pod wpływem działania wysokiej temperatury. Najlepszym wyborem są modele wyposażone w powłokę ceramiczną, która jest nie tylko bezpieczna dla fryzury, ale także równomiernie się nagrzewa. Oprócz tego znajdziesz także lokówki z dodatkiem keratyny czy powłoką turmalinową i tytanową.
Na zakończenie sprawdź, w jakie funkcje wyposażono interesujący cię model. Lokówki do włosów z poniższego rankingu mają na przykład opcję zapamiętywania ustawień, regulacji prędkości, jonizacji czy szybkiego nagrzewania.
A skoro o jonizacji już mowa, to jest ona nieocenionym sposobem na zabezpieczenie włosów w kontakcie z wysoką temperaturą. Dzięki niej łuski pozostają zamknięte, a tym samym fryzura jest chroniona przed zniszczenie, przesuszeniem i utratą blasku.

Najlepsze lokówki do włosów – ranking

Czas sprawdzić, które lokówki do włosów są najlepsze. W poniższym rankingu znajdziesz 6 polecanych modeli, których zakup warto rozważyć. Zaczynamy!
Remington ProLuxe CI9132 to najpopularniejszy model wśród polecanych lokówek do włosów w rankingu. Urządzenie o mocy 54 W ma wałki o średnicy 32 mm. Producent wyposażył je również w inteligentną technologię OPTIheat, dzięki której ciepło jest rozprowadzane w kierunku grubych warstw włosów, tuż przy skórze, aby nie niszczyć końcówek.

Polecana lokówka ma antypoślizgową powłokę ceramiczną Grip Tech, która chroni włosy przed spadaniem w trakcie stylizacji, cyfrowy wyświetlacz i funkcję regulacji temperatury w przedziale od 120 do 210 stopni Celsjusza. Urządzenie nagrzewa się w ciągu 30 sekund i jest dodatkowo wyposażone w opcję automatycznego wyłączania.

Kolejną polecaną lokówką jest model od znanej i lubianej marki BaByliss. Urządzenie może pochwalić się mocą wynoszącą 90 W, obrotowym przewodem, aż 10 ustawieniami temperatury i dużym wałkiem o średnicy 38 mm.

Lokówka BaByliss jest dodatkowo wzbogacona o specjalną ceramiczną powłokę Sublim'touch, która skutecznie chroni włosy przed zniszczeniem pod wpływem działania wysokich temperatur. Nie zabrakło również wbudowanej podstawki, wentylowanej końcówki izolującej i nienagrzewającej się końcówki.

Jeśli szukasz dobrej i niezawodnej lokówki automatycznej, to Philips StyleCare Prestige z pewnością przypadnie ci do gustu. Polecany model o mocy 22 W jest wyposażony między innymi w funkcję jonizacji, technologię MoistureProtect i system kręcenia loków. W efekcie możesz uzyskać trwałe, perfekcyjne podkręcenie już za dotknięciem jednego przycisku.

Na liście zalet lokówki Philips znalazł się także dłuższy wałek, powłoka ceramiczna z keratyną i specjalna konstrukcja, która chroni włosy przed wplątywaniem się. Dzięki temu fryzura jest skutecznie chroniona i pielęgnowana, a urządzenie dobiera optymalną temperaturę do poziomu jej nawilżenia.
Remington Pro Soft Curl to model o mocy 45 W z wałkiem o średnicy 25 mm. Urządzenie może pochwalić się 10-stopniową regulacją temperatury, dodatkiem cyfrowego wyświetlacza i funkcji szybkiego nagrzewania już w ciągu 30 sekund oraz obrotowym podłączeniem przewodu.

Lokówka ma powłokę ceramiczno-turmalinową i funkcję jonizacji, dzięki temu chroni włosy w trakcie kręcenia. Dodatkowo nie zabrakło gładkiej powierzchni wałka i powłoki antystatycznej oraz nienagrzewającej się końcówki.

Wśród polecanych lokówek do włosów w rankingu nie mogło zabraknąć uwielbianego przez kobiety modelu stożkowego! Urządzenie Remington Pearl o mocy 42 W ma charakterystyczny kształt, dzięki któremu zapewnia gładką i szybką stylizację fryzury. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatek powłoki Luxury Pearl Ceramic z perłami, która równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni wałka.

Stożkowa lokówka Remington jest wyposażona w cyfrowy wyświetlacz LCD, regulację temperatury oraz funkcję szybkiego nagrzewania. Nie zabrakło także blokady temperatury, nienagrzewającej się końcówki oraz opcji automatycznego wyłączania.

Ranking lokówek zamyka automatyczny model BaByliss Curl Secret, który ma moc na poziomie 25 W. Jedno z najlepszych urządzeń w tej kategorii jest sprzedawane w zestawie z dwiema wymiennymi końcówkami, dzięki którym możesz dowolnie eksperymentować z wielkością loków.

Lokówka BaByliss wykorzystuje technologię Auto Curl, dzięki której robi wszystko za ciebie – automatycznie wciąga kosmyk, a następnie go podkręca. Polecany model ma także system trzech kierunków kręcenia loków, regulację czasu i temperatury oraz ceramiczną powłokę i silnik bezszczotkowy. A do tego szybko się nagrzewa!

Autorka: Katarzyna Wendzonka