Data publikacji:

Moda na tegorocznych Grammy

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Grammy podobnie jak Oskary przyciągają na swoją galę największych artystów Hollywood. Oskary honorują najlepszych filmowców, Grammy muzyków.

Śmiało można jedną uroczystość przyrównać do drugiej,  w obydwu światach oba wydarzenia są swoimi odpowiednikami. Tak samo jak na rozdaniu najważniejszych statuetek świata filmu, na Grammy również nie brakuje pierwszoplanowych gwiazd, które jak co roku zachwycają swoimi kreacjami od najlepszych światowych projektantów.

Ciekawostką tegorocznej edycji jest plotka o prośbie organizatorów do gwiazd co do ubioru na czerwonym dywanie. Podobno poproszono wszystkich gości o stroje bardziej eleganckie, odpowiednie do wagi uroczystości na jaką przyszli. Artyści nie raz przyprawiali o szybsze bicie serca tradycyjnych i przywiązanych do wieloletnich tradycji organizatorów . Nicki Minaj i Lady Gaga korzystając z wielomilionowej publiczności uprawiały swego rodzaju performence własnymi strojami.

Najwięksi indywidualiści  świata jednak nie szczególnie przejmują się tego rodzaju zaleceniami i ubierają się w to co ich zdaniem obecnie jest modne czy wyznacza trendy, a może po prostu zaszokuje widownie.

Poza plotkami i niesamowitymi kreacjami szalonych gwiazd, co roku na grammy obserwujemy cudowne suknie od znamienitych projektantów. Piękne kreacje są ozdobą wieczoru, największe divy świata muzycznego błyszczą w swoich sukienkach niecodziennym blaskiem.

Gwiazdy wśród gwiazd

Rihanna w czerwonej kreacji Azzedine'a Alaia podkreślała swoją szczupłą talię. Elegancka i stonowana kreacja gwiazdy sprawiła, że barbadoska wyglądała tej nocy wyjątkowo.

 

Rihanna

Młodsza z utalentowanych sióstr Solange Knowles ubrała sukienkę w najmodniejszym kolorze zimy. Przentowała się pięknie w wyrazistej miętowej sukni od Ralph Russo Couture.

Solange Knowles

Ten rok należał do Adele, Oskary Grammy, gwiazda kolekcjonuje statuetki. Na 55 gali rozdania nagród Grammy Brytyjka ubrała kwiecisty wzór od Valentino.

Adele

Odważna kreacja Jennifer Lopez (Anthony Vaccarello).

Jennifer Lopez

Prowadząca galę Beyonce poszła na kompromis z organizatorami i ubrała ekstrawagancko klasyczną suknie w biało czarnym bardzo modnym motywie marki Osman Studio oraz biżuterię Lorraine Schwartz

Moda Beyonce

Panowie stawiali głównie na tradycyjne smokingi, niektórzy tak jak John Legend ubrali strój w ciekawym kolorze.

John Legend