Data modyfikacji:

Jakie są najcieplejsze kurtki zimowe damskie?

Jakie są najcieplejsze kurtki zimowe damskie? To pytanie zadaje sobie niejedna kobieta, która pla-nuje wzbogacenie swojej garderoby. Gdy temperatura spada nawet do kilkunastu stopni poniżej zera, zdecydowanie warto postawić wtedy na ubrania wykonane z dobrej jakości materiałów. Kurt-ka zimowa powinna być nie tylko modna, ale też ciepła i jednocześnie przewiewna, tak aby nasza skóra mogła swobodnie oddychać. Jakich modeli szukać w sklepach? W poniższym artykule przygo-towaliśmy garść praktycznych wskazówek, co zrobić, by zakup zimowej kurtki damskiej był trafiony. Zachęcamy do lektury!

kurtka zimowa

Jak wybrać idealną kurtkę zimową damską?

Najcieplejsze kurtki zimowe damskie to nie tylko puchówki, możemy zaliczyć do nich również parki, bomberki czy pikowane fasony. Nim jednak sięgniemy po jedną z nich, zastanówmy się, dzięki jakim wskazówkom wybierzemy model w pełni dopasowany do naszej figury, a także stylu życia! Zacznij-my jednak od kwestii najistotniejszej, czyli rozmiaru!

Ciepłe, zimowe kurtki damskie nie mogą być ani zbyt obcisłe, ani zbyt luźne. Warto jednak zakupić taki model, który pozwoli nam na założenie cieplejszej bluzki lub kardiganu. Model, który jest zatem bardzo dopasowany, nie sprawdzi się najlepiej. Gdy wybieramy się na zakupy, miejmy pod ręką cieplejszy sweterek – zarzucimy go na ramiona podczas przymiarek. Będziemy mieć dzięki temu pewność, że nowa kurtka zimowa damska zapewni nam swobodę ruchu i jednocześnie nie okaże się zbyt luźna – co w przypadku mroźnej i wietrznej pogody mogłoby doprowadzić do wychłodzenia naszego organizmu!

Jeśli aura za oknem nie jest sprzyjająca, również możemy wyglądać modnie. Dopasujmy więc model kurtki do swoich własnych upodobań. W sklepach znajdziemy modele zarówno sportowe, jak i te nieco bardziej eleganckie. Nawet te bardzo ciepłe kurtki zimowe damskie mogą prezentować się niezwykle stylowo. Zastanówmy się jednak na początku, z jakich materiałów powinny być wykona-ne te szczególne okrycia wierzchnie, tak by zabezpieczały nas przed sypiącym śniegiem, deszczem i przejmującym chłodem.

Z czego wykonane są ciepłe kurtki zimowe?

Najcieplejsze kurtki zimowe damskie wykonane są najczęściej z materiałów syntetycznych lub mie-szanych. Te pierwsze zapewniają przede wszystkim komfort użytkowania oraz sprawiają, że okrycie staje się znacznie bardziej odporne na szkodliwe warunki panujące na zewnątrz. Jakie informacje na temat składu najczęściej odnajdziemy na metkach zimowych damskich kurtek? Popularne mate-riały wykorzystane do ich produkcji to:

  • poliester: unikamy go w ubraniach bezpośrednio przylegających do skóry, ale poliestrowe okrycie wierzchnie sprawdzi się doskonale zimą. Ten syntetyczny materiał jest między in-nymi odporny na wilgoć, ciepły oraz wytrzymały. Syntetyczna kurtka będzie także łatwiejsza w utrzymaniu w czystości oraz nie wygniecie się tak jak tkaniny naturalne;
  • nylon: wykorzystywany do produkcji najcieplejszych kurtek zimowych damskich o charakte-rze sportowym. Nylonowe okrycia wierzchnie nie zużyją się po pierwszym sezonie oraz cha-rakteryzują się wodoodporną formułą;
  • poliamid oraz włókna akrylowe: znajdziemy je także na liście materiałów wykorzystywanych do produkcji kurtek zimowych damskich oraz męskich, dzięki czemu stają się one ciepłe oraz wytrzymałe.

W sklepach możemy znaleźć modne kurtki zimowe, na które składają się zarówno materiały synte-tyczne, jak i naturalne. Jeśli sięgamy po model wykonany z poliestru, sprawdźmy, czy został on wzbogacony bawełnianą lub wiskozową podszewką. Takie rozwiązanie pozwoli na lepszą cyrkulację powietrza!

Gdy omawiamy rodzaje kurtek zimowych damskich ciepłych, nie sposób nie skupić się na ich mate-riale wewnętrznym, czyli… ocieplinie. Odpowiada ona za utrzymywanie ciepła wewnątrz okrycia wierzchniego i zatrzymywaniu wilgoci – dzięki temu po prostu nie zmarzniemy. Tutaj znowu mamy do wyboru materiały syntetyczne (najczęściej poliester) oraz naturalne, takie jak wełna idealna do modeli skórzanych oraz puch czy pierze wypełniające popularne puchówki!

Popularne modele najcieplejszych kurtek zimowych damskich

Jakie są modele najcieplejszych kurtek zimowych damskich? Poniżej przedstawiamy najpopularniej-sze fasony, dzięki którym nie tylko nie zmarzniemy, ale też zawsze będziemy wyglądać modnie i stylowo.

  • Zimowe parki łączą w sobie wygodę oraz niewymuszoną, miejską elegancję. Ich tył sięga za pośladki, dzięki czemu ochronią również nasze nerki przed wychłodzeniem. Kurtki parki do-stępne są w wielu kolorach – upragniony model znajdą wśród nich również miłośniczki neonowych odcieni.
  • Kobiety pokochały również kurtki puchówki. Nie możemy się temu dziwić – to lekki model, który zawiera ocieplenie wykonane z naturalnego puchu, utrzymującego ciepło. Takie okry-cie wierzchnie sprawdzi się idealnie na srogie, zimowe dni, gdy temperatura spada nawet do kilkunastu stopni poniżej zera.
  • Panie szukające nieco bardziej ekonomicznej wersji dla puchowego fasonu, mogą sięgnąć po kurtkę pikowaną – wykonaną najczęściej z poliestru. Ona również ochroni nas przed zimnem i domknie looki tych kobiet, które cenią sobie ubrania utrzymane w sportowej styli-styce.
  • Zimowa kurtka pilotka może wydawać się dość chłodna, ale jej niepozorny wygląd jest nieco mylący! Jeśli wybierzemy model wykonany z prawdziwej skóry i podszyty wełną, zimowa aura nie będzie nam straszna!
  • Anorak to z kolei kurtka zimowa ciepła damska z kapturem. Fason ten czerpie z modeli no-szonych przez Inuitów, którzy musieli zapewnić sobie maksymalną ochronę przed zimnem.

Przy zakupie upatrzonego modelu zwróćmy również uwagę na jego funkcjonalność oraz detale wykończeniowe. Czy nasze okrycie wierzchnie posiada odpinany kaptur? Czy ma kieszenie, w których schowamy rękawiczki? Czy zamek nie zepsuje się zbyt szybko? Zakupu nie zostawiajmy więc na ostatnią chwilę!

Autorka: Anna Mlonka