Data publikacji:

Prostownica parowa – opinie, sposób działania, zalety

Prostowanie włosów im nie służy – to znany fakt. Czy wiesz jednak, że istnieje zdrowsza alternatywa dla klasycznej prostownicy? To prostownica parowa – opinie internautek na temat tego urządzenia są bardzo pochlebne! Zdradzamy, jak używać prostownicy parowej i gdzie kupić ją w najlepszej cenie.
prostownica parowa

Czym jest prostownica parowa?

Prostownica parowa, w odróżnieniu od tradycyjnej, nie wykorzystuje temperatury rozgrzanych płytek, a parę wodną. Takie urządzenie wyposażone jest w zbiorniczek na wodę, która w trakcie używania prostownicy jest podgrzewana. Efektem zabiegu jest wydzielanie pary wodnej, która zmiękcza włosy i działa na nie wygładzająco.

Połączenie ciepła oraz pary daje świetne efekty: włosy są wygładzone, a jednocześnie nie są przesuszone. Użytkowniczki parowych prostownic sądzą, że efekty ich stosowania utrzymają się znacznie dłużej niż w przypadku konwencjonalnych urządzeń.

Prostownica parowa, tak jak zwykła, pozwala na dobór temperatury. Niektóre modele wyposażone są również w specjalne sensory, które badają stan włosów, dobierając do nich odpowiedni poziom ciepła.

Czy prostownica parowa jest dla mnie?

Tak, jeśli posiadasz trudne do ułożenia, gęste kosmyki, które mają skłonność do puszenia i skręcania. Warto jednak wiedzieć, że z prostownicy mogą korzystać nawet posiadaczki cienkich i delikatnych włosów.
Jeśli zdecydujesz się na prostownicę parową z zaokrąglonymi końcówkami, możesz wykorzystać ją również do kręcenia loków oraz fal. Podobnie jak w przypadku prostowania, odbędzie się to bez wielkiej szkody dla kondycji twojej fryzury.

Jak używać prostownicy parowej?

Stosowanie parowej prostownicy jest bardzo proste. Przed jej włączeniem upewnij się, że w zbiorniczku znajduje się woda (chłodna, najlepiej przegotowana). Następnie uruchom urządzenie i ustaw pożądaną temperaturę. Włosy wyprostuj tak jak zwykle!

Pamiętaj, że prostownicę parową należy stosować tylko na suchych włosach.

Prostownica parowa z pojemnikiem na keratynę

Bardzo ciekawą odmianą prostownicy parowej jest ta, której można używać wraz z płynną keratyną. Prostownica keratynowa podczas zabiegu prostowania intensywnie pielęgnuje włosy, zasilając je w naturalny budulec.

Prostownica parowa z keratyną jest najlepszym wyborem dla posiadaczek włosów zniszczonych częstą stylizacją na gorąco oraz farbowaniem. Z każdym prostowaniem twoje włosy będą stawały się zdrowsze.

Gdzie kupić prostownicę parową?

Prostownice parowe są obecnie bardzo popularne. Kiedyś można było spotkać je tylko w salonach fryzjerskich. Dziś duży wybór urządzeń możesz znaleźć w sklepach internetowych. Sprawdziliśmy, którym prostownicom parowym można bez obaw powierzyć wymagające włosy.
  • BaByliss Steam Pure
To prostownica parowa z powłoką diamentowo-ceramiczną, doskonale rozprowadzającą ciepło. Urządzenie wytwarza mikroparę o stałym natężeniu, nawilżając włosy i chroniąc je przed wpływem temperatury.
  • L’Oreal Steampod
Prostownica Steampod to prosty sposób na błyskawiczną metamorfozę fryzury – bez przesuszenia i puszenia! Doskonale wygładza włosy, a jeśli chcesz, posłuży ci również do zakręcenia pięknych loków.
  • BaByliss Ionic Ceramic Intense
Kolejna propozycja marki BaByliss to prostownica parowa z zaawansowaną jonizacją, która jeszcze lepiej chroni włosy przed zniszczeniem.

Prostownica parowa – łagodny sposób na piękne włosy

Jeśli codziennie prostujesz włosy, prostownica parowa to produkt idealny dla ciebie. Możesz być pewna, że zamieniając swoją dawną prostownicę na urządzenie z funkcją pary, szybko zauważysz różnicę w kondycji włosów!
  
Autorka: Joanna Stanuch