Data publikacji:

Sztuczne futerko – jak je pielęgnować?

Autor: Bogusia

Większość z nas dobrze wie, że zimą nic nie zastąpi sztucznego futerka. Materiał ten jest szalenie miły w dotyku, ale też dodaje nam niesamowitego uroku. Podpowiadamy, jak dbać o futrzane skarby z naszej szafy.

Obszycia kołnierzy, kurtki, płaszcze i kamizelki – każdy element garderoby może być wykonany w całości z imitacji futra. Takie wstawki są nie tylko cieplutkie, ale też ładnie się prezentują. Co ważne, możemy nabyć je w całkiem dobrej cenie. Raczej nie sprawią zbyt dużo kłopotów przy czyszczeniu. Sztuczne futerko – krótsze bądź dłuższe – może nam służyć przez długie lata, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać.

Zasada nr 1: Czytamy metkę

To na niej znajdziemy najważniejsze informacje o materiale, z którego wykonano nasze futerko. Mimo iż większość z ich wygląda podobnie, to w rzeczywistości różni się, jeśli chodzi o skład tkaniny. Może to być domieszka akrylu (dosyć łatwa w pielęgnacji), nylonu, wiskozy, poliestru lub bawełny. Rozszyfrowanie składu ułatwi zadanie.

Źródło: stylecaster.com, luniversdevanessad.fr

Zasada nr 2: Chemicznie pierzemy futerka bawełniane i te z wiskozy

Gdyż te materiały są najmniej odporne na pranie w pralce. Regularne odwiedziny w profesjonalnej pralni pomogą nam utrzymać futerka w nienagannym stanie.

Zasada nr 3: Gdy nie mamy pewności co do składu – pierzemy ręcznie

Jeśli nie ma informacji na metce o sposobach prania futerka, lepiej dmuchać na zimne i zarządzić pranie ręczne. Najpierw namaczamy futerko w ciepłej wodzie, a następnie płuczemy w zimnej. Wybieramy delikatne preparaty piorące.

Zasada nr 4: Nie prasujemy futerek

Po wyciagnięciu z pralki lub zakończeniu prania ręcznego strzepujemy futerko i wieszamy na plastikowym wieszaku, żeby swobodnie wyschło. Jeśli mamy miękką szczotkę, możemy też na sucho je wyczesać, aby materiał był nadal puszysty.