Data publikacji:

Wkładki żelowe do szpilek: jakie wybrać i jak zakładać?

Lubisz nosić wysokie obcasy, ale nie jesteś w stanie wytrzymać w nich zbyt długo bez uczucia dyskomfortu? Zainwestuj we wkładki żelowe do szpilek! Gwarantują one amortyzację, chronią przed obtarciami i bólem pięt oraz palców. Jak zakładać wkładki żelowe do szpilek? Jakie wybrać? Sprawdź!

wkładki żelowe do szpilek

Wkładki żelowe do szpilek – dla kogo?

Wkładki żelowe do szpilek to idealny produkt dla wszystkich miłośniczek chodzenia na obcasach i nie tylko. Będą wybawieniem również dla wszystkich pań, które muszą nosić obcasy np. w pracy czy podczas ważnych spotkań.

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że noszenie butów na obcasie może być szkodliwe dla zdrowia. Podczas chodzenia na szpilkach sylwetka ustawia się w nienaturalny sposób. Kręgosłup nieprawidłowo się wygina, co z kolei może prowadzić do ucisku kręgów i bólu w okolicy krzyżowo-lędźwiowej.

Szpilki negatywnie wpływają również na kondycję stóp. Sprawiają one, że cały ciężar ciała spoczywa na przedniej części stopy. Ścięgna Achillesa są cały czas napięte, co może prowadzić nie tylko do bólu, lecz także deformacji nogi. Niestety, piękny wygląd wymaga czasami wyrzeczeń.

Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z noszenia wysokich obcasów, jeśli jesteś ich fanką. Ten typ obuwia sprawia przecież, że sylwetka prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie – pośladki są wypięte, a plecy wyprostowane. Aby chodzenie na obcasach było jak najmniej szkodliwe dla zdrowia i jak najbardziej komfortowe, koniecznie zainwestuj we wkładki żelowe do szpilek

Sprawdź także stylizacje gdzie główną rolę grają czerwone szpilki.

Wkładki żelowe do szpilek – zalety

Wkładki żelowe do szpilek mają wiele zalet. Wymieniamy je poniżej:

  • są elastyczne i rozciągliwe, a także odporne na ścieranie i ściskanie – z pewnością nie zniszczą się tak łatwo podczas noszenia,
  • amortyzują mikrowstrząsy podczas chodzenia na obcasach,
  • chronią newralgiczne punkty w stopie, np. palce i podbicie,
  • redukują siłę nacisku podczas chodzenia, odciążając stawy i więzadła,
  • utrzymują stopę w jednym miejscu, nie pozwalając jej się ześlizgiwać,
  • zmniejszają problem zdzierania naskórka i nadmiernego rogowacenia skóry w miejscu przeciążeń,
  • wkleja się je do buta, dzięki czemu nie przesuwają się i są komfortowe w noszeniu,
  • są wykonane z transparentnego żelu, dzięki czemu są zupełnie niewidoczne i dyskretne.

Wkładki żelowe do szpilek – jak dobrać?

Jak dobrać idealne wkładki żelowe do szpilek? Istnieje kilka rodzajów tego produktu – profilowane wkładki pod całą powierzchnię stopy, poduszeczki pod palce, pod pięty i za pięty.

Klasyczne wkładki żelowe do szpilek stanowią podparcie dla całej stopy podczas chodzenia. Stabilizują nogę w bucie, odciążają stawy i więzadła. Amortyzują również wstrząsy. Niektóre wkładki zawierają również masujące wypustki, które pobudzają krążenie w stopie, łagodząc dolegliwości bólowe. To najbardziej uniwersalny typ wkładek, który sprawdzi się u każdej miłośniczki obcasów.

Wkładki żelowe pod palce doskonale amortyzują przednią część stopy. Są miękkie i wygodne, dzięki czemu chodzenie na obcasach staje się znacznie przyjemniejsze. Zapobiegają również przesuwaniu się przedniej części stopy podczas ruchu. Powinny po nie sięgnąć nie tylko fanki obcasów, lecz także kobiety w ciąży oraz pracujące na stojąco.

Wkładki żelowe pod pięty i za pięty natomiast odciążają tę część stopy podczas chodzenia na obcasach i zapobiegają powstawaniu odcisków. Chronią piętę przed otarciami i zranieniami oraz silnym uciskiem. Wkładki tego typu to doskonały wybór dla pań, które mają problem z obcieraniem tylnej części stóp przez buty na obcasie.

Jeszcze inną opcją są żelowe ochraniacze na halluksy, po które powinny sięgnąć kobiety cierpiące z powodu tej dolegliwości. Ochraniają one paluch koślawy przed otarciami, niwelując ból i dyskomfort. Ponadto amortyzują naciski na halluksy.

Wkładki żelowe do szpilek – jak zakładać?

Zakładanie wkładek żelowych do szpilek jest naprawdę proste. Najpierw jednak musisz dobrać odpowiedni rozmiar produktu. Większość wkładek ma podobne rozmiary, co skarpety, tzn. jeden produkt powinien pasować do butów o kilku rozmiarach (np. 36-39). Modele o przeznaczeniu medycznym mają raczej jeszcze bardziej precyzyjną rozmiarówkę, np. 37/38, 39/40 itd.

Niektóre modele są produkowane w rozmiarze uniwersalnym – szczególnie dotyczy to niepełnych wkładek, np. poduszek pod palce czy podpiętek. Jeśli kupisz pełne wkładki żelowe do szpilek i stwierdzisz, że nie mieszczą się one w twoich butach, możesz lekko je przyciąć.

Jak włożyć wkładki żelowe do szpilek? Najpierw zorientuj się, która z nich przeznaczona jest do lewego, a która do prawego buta. Buty dokładnie oczyść od środka, tak aby nie było w nich żadnych kamieni czy kłaczków. Najlepiej dodatkowo przewietrzyć je przez kilkanaście godzin.

Jak przykleić wkładki żelowe do szpilek? Odklej z jednej wkładki folię ochronną. Następnie włóż ją z przodu buta stroną przylepną do dołu i starannie przyklej, tak aby nie utworzyły się pod spodem żadne bąble. Doklej resztę wkładki do całego buta. Powtórz czynność z drugą wkładką. I gotowe!

Wkładki żelowe do szpilek – opinie

Wkładki żelowe do szpilek cieszą się doskonałymi opiniami użytkowniczek. Kobiety chwalą je za wygodę noszenia i dyskretność. Dzięki nim chodzenie na wysokich obcasach staje się znacznie przyjemniejsze i mniej bolesne.

Wkładki żelowe do szpilek – gdzie kupić?

Zastanawiasz się, gdzie kupić wkładki żelowe do szpilek? Wiele modeli znanych marek znajdziesz na Ceneo.pl – modele amortyzujące całą stopę, wkładki pod palce, na pięty czy na halluksy. Z pewnością znajdziesz produkt idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

Autorka: Olga Wacholc