Data publikacji:

Triki i gadżety, dzięki którym przechodzisz w szpilkach cały dzień!

Autor: Klaudia Borycka

Buty na obcasie typu szpilka są już ponadczasowe. Uwielbiają i noszą je kobiety na całym świecie. Co więcej, w takim bucie każda noga wygląda na smukłą, długą i zgrabną. Ja jednak zawsze miałam ze szpilkami pewien problem: nie potrafiłam wytrzymać w nich dłużej niż godzinę. Z zachwytem patrzyłam na kobiety, które chodzą w tego typu obuwiu tak, jakby miały na nogach wygodne kapcie. Teraz na szczęście już wiem, gdzie leżał mój błąd. Przeczytaj artykuł i sama poznaj triki oraz gadżety, dzięki którym bez problemu przechodzisz w szpilkach cały dzień! To prostsze niż Ci się wydaje. 

Zastosuj te rady, a każde buty na obcasie będą dla Ciebie tak wygodne, jak domowe kapcie!

Najpierw zacznijmy od tego, na co zwrócić uwagę, wybierając buty na obcasie. Jeśli masz skłonność do pęcherzy, to idealnym modelem będzie dla Ciebie obuwie z paskiem czy wiązaniem na kostce. Taki but układa się na stopie o wiele lepiej niż klasyczna wersja szpilek. Co więcej, Ty będziesz czuła się w nim stabilnie, a każdy Twój krok stanie się pewny. Pamiętaj jednak, że buty z wiązaniem na kostce optycznie skracają nogi i sylwetkę. Jeśli więc jesteś niską dziewczyną, to do tego modelu wybieraj krótkie spódniczki lub spodenki damskie. Długie spodnie z tym typem obuwia sprawią, że wydasz się innym jeszcze niższa.

 • Złote szpilki za 84 zł
 • Szpilki ze zwierzęcym wzorem za 130 zł
 • Bordowe szpilki za 140 zł
 • Kupując buty, najlepiej wybieraj te wykonane z naturalnej skóry. Tego typu materiały nie podrażnią Twojej wrażliwej skóry stóp. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na tak duży wydatek, to być może problem tkwi w tym, że Twoje buty są jeszcze „nierozchodzone”. Dzięki poniższemu ćwiczeniu nowe buty na obcasie rozciągniesz już w 30 minut. Załóż na nogę grubą skarpetę. Teraz przymierz nowo kupione szpilki i podgrzewaj buty suszarką. Ruszaj stopą na wszystkie strony, podgrzewając obuwie. Pamiętaj jednak, aby nagrzewać je nie dłużej niż przez 30 sekund. Po tym czasie zrób przerwę i powtórz czynność.

  Jeśli już kupisz swoje wymarzone szpilki, to teraz pora nauczyć się w nich chodzić. Nawet jeśli robisz to już od dawna, być może nie znasz kilku podstawowych zasad i przez to Twoja noga szybciej się męczy. Przede wszystkim wciągnij brzuch, nie garb się, a idąc lekko kołysz biodrami. Popatrz, jak na obcasach chodziła Marilyn Monroe. Nawet na niskim obcasie wyglądała tak efektownie, że mężczyźni padali z wrażenia.

  Teraz najprostszy ze wszystkich trik: jeśli nie zakładasz butów z wyciętym noskiem, to sklej ze sobą 3 i 4 palec u stopy. Wystarczy przezroczysta taśma klejąca, aby odciążyć śródstopie. To właśnie między tymi dwoma palcami znajduje się nerw, który możesz naciągnąć podczas chodzenia w szpilkach.

  Gadżety – dzięki nim raz na zawsze pozbędziesz się nieprzyjemnych skutków noszenia butów na obcasie!

  Kupując szpilki, pomyśl przede wszystkim o dobrych wkładkach. Bolą Cię palce? Wybierz model, który przykleisz tuż pod nimi. Wkładki są przezroczyste, więc możesz je nosić nawet z odkrytymi sandałami. Taki model rozwiąże także problem ześlizgiwania się stopy do przodu. Z tego typu poduszką żelową Twoja noga będzie na swoim miejscu, a palce nie będą wystawać Ci z buta. Jeśli jesteś w ciąży lub pracujesz na stojąco, to przydadzą Ci się wkładki żelowe pod śródstopie. Taki model chroni przed uciskiem, odciąża kręgosłup i zapewnia amortyzację każdego twojego kroku.

  Dla pań, które w butach na obcasie obcierają pięty, sprawdzą się poduszki żelowe noszone pod nimi lub za nimi. Dzięki temu gadżetowi zapomnisz o obtarciach czy odciskach, które długo się goją, a Ty nie możesz przez nie wskoczyć w swoje ulubione buty.

  1. Poduszki żelowe pod pięty za 17 zł

  Nosząc szpilki, powinnaś mieć także dezodorant do obuwia. Spryskaj nim stopy, a z pewnością zapomnisz o otarciach i pęcherzach. Co więcej, nawet w gorące dni Twoja stopa w szpilce się nie spoci, a Ty będziesz cieszyć się ładnym zapachem butów. Dezodorant do obuwia to świetna alternatywa dla talku, który brudzi i rzuca się w oczy. Już za późno na dezodorant, a z ukochanych szpilek unosi się przykra woń? Wystarczy, że na noc włożysz do nich zużyte i już zaparzone torebki herbaty. Przykre zapachy znikną, a buty będą jak nowe!

  Nawet mimo wkładek Twoje stopy i nogi mogą być zmęczone noszeniem butów na obcasie. Wieczorem zafunduj im małe spa. Kup w tym celu masażer. Ta niepozorna wanienka działa cuda. Gwarantujemy Ci, że szybko uzależnisz się od takiego relaksu!

  Kobiety kochają szpilki! Przecież każda z nas wygląda w nich bosko. Co więcej, chodzenie na wysokich obcasach może zastąpić regularne ćwiczenie nóg. Nasze mięśnie w szpilkach są lekko napięte, a co za tym idzie po kilku rundach na szpilkach Twoje nogi będą wyglądać zjawiskowo, staną się smuklejsze i lepiej wyrzeźbione. Nie ma jednak nic przyjemnego w noszeniu butów, które uciskają lub powodują otarcia. Zastosuj nasze powyższe rady i gadżety, a raz na zawsze zapomnisz o zmęczonych nogach po całym dniu w szpilkach!