Data modyfikacji:

Usta ombre – komu pasują i jak zrobić ombre na ustach?

Trend na cieniowanie przeniósł się z ubrań i włosów na make-up. Dziś na pokazach mody najlepszych projektantów nie króluje już makijaż nude w wersji full-matt, a wielobarwne przejścia. Jednym z ciekawych rozwiązań, które lansują wizażystki świata w ostatnim czasie, są usta ombre. Zobacz, jak zrobić ombre na ustach.

usta ombre

Usta ombre – powrót do przeszłości

Najlepsze pomadki na pewno pomogą ci w uzyskaniu efektu ombre na ustach, który nie jest żadną nowością. Zalążków tej mody można dopatrzyć się w latach 80. i 90., kiedy kobiety malowały usta ciemną konturówką, a ich wnętrze wypełniały pomadką w jasnym kolorze.

Oczywiście nie rekomendujemy powrotu do tej techniki – wystarczy spojrzeć na stare zdjęcia by stwierdzić, że tak pomalowane usta wyglądają na twarzy… obco. Ich wizerunkowi nie pomaga z pewnością fakt, że stały się flagowym symbolem makijażu… drag queens. Spokojnie – usta ombre to zupełnie co innego, a z pomocą odpowiednich technik i produktów będzie świetnie wyglądać.

Kosmetyki do wykonania ombre na ustach

Najlepszy efekt ombre na ustach uzyskasz, stosując zarówno kredkę, jak i pomadkę do ust. Ta druga może mieć wykończenie matowe lub błyszczące, jednak pamiętaj, że decydując się na szminkę zastygającą, znacznie utrudnisz sobie pracę.

Aby rezultat był estetyczny i nienachalny, najlepiej dobieraj pomadki i kredki w obrębie jednej gamy kolorystycznej. Przykładowo, jeśli chcesz uzyskać usta ombre nude, wybierz kredkę o lekko brązowym kolorze i ciemnobeżową pomadkę.

Jeśli nie chcesz głowić się nad doborem odpowiednich produktów, możesz zdecydować się na gotowe zestawy do makijażu ust ombre lub… dwukolorowe pomadki! Dzięki nim wykonanie ombre na ustach zajmie ci kilka chwil.

Jak zrobić ombre na ustach?

Makijaż ust ombre nie jest niczym trudnym. Polega na pomalowaniu konturów ust ciemniejszą pomadką lub kredką, z kolei ich wnętrza – kosmetykiem odrobinę jaśniejszym. Następnie należy rozetrzeć granice pomiędzy kolorami. Uzyskany rezultat powinien być miękki, tak by tworzył delikatny gradient, a nie – jak u schyłku minionego wieku – drastyczne odcięcie.

Usta ombre – jak zrobić krok po kroku

  1. Na nawilżone usta nałóż bazę pod makijaż.
  2. Kontur ust obrysuj kredką. Pamiętaj o dokładnym obmalowaniu kącików.
  3. Kredkę nałóż również na skraje ust, po środku pozostawiając niepomalowaną strefę.
  4. Na sam środek nałóż pomadkę w jaśniejszym kolorze.
  5. Za pomocą pędzelka do ust delikatnie i dokładnie rozetrzyj granice pomiędzy kolorami.
  6. Aby makijaż ust ombre utrzymał się dłużej, spryskaj je utrwalaczem do makijażu w sprayu.

Subtelny efekt ombre na ustach

Nowoczesne usta ombre prezentują się delikatnie i zmysłowo. Najmodniejsze makijaże w tym stylu wykorzystują kosmetyki w odcieniach cielistych lub delikatnie różowych tak, aby uzyskać jak najbardziej naturalne efekty.

Celem makijażu ombre ust jest ich optyczne powiększenie, a nie nadmierne wyeksponowanie. Taki makijaż będzie prezentował się szczególnie korzystnie u posiadaczek wąskich, mało wydatnych warg.

Usta ombre – o czym musisz pamiętać?

  • Wybieraj kredki i pomadki w obrębie jednej gamy kolorystycznej, aby efekt był spójny. Szalone połączenia, takie jak błękit i róż, pozostaw na zabawę karnawałową.
  • Produkty rozcieraj za pomocą małego pędzelka do ust.
  • Przed nałożeniem produktów na usta zastosuj bazę, która przedłuży trwałość makijażu.
  • Usta ombre najłatwiej uzyskać za pomocą kremowych produktów – stosując pomadki szybko zastygające znacznie bardziej się napracujesz.

Usta ombre to ciekawa alternatywa dla zwykłego makijażu ust, która wykonana odpowiednio sprawdzi się od święta, jak i na co dzień. Spróbuj – to nie takie trudne!