Data modyfikacji:

Wolnostojący wieszak na ubrania – modny sposób na przechowywanie ubrań

To jeden z instagramowych trendów, który coraz śmielej panoszy się w również w naszych mieszkaniach. Ale jak to sprawdza się w praktyce? Czy wieszak na ubrania, stojący w sypialni lub w innym pomieszczeniu, to dobra opcja na przechowywanie ubrań? Jeśli rozważasz takie rozwiązanie u siebie w domu, przekonaj się, jakie są jego wady i zalety.
Niestety, nie zawsze to, co wygląda świetnie na obrazku, równie dobrze sprawdza się w praktyce. Wolnostojące wieszaki na ubrania prezentują się efektownie, ale nie jest to rozwiązanie wolne od wad. Czasem jednak warto zaryzykować, bo przecież do odważnych świat należy i dotyczy to zarówno mody, jak i aranżacji wnętrz

Ubrania jak na wystawie

Wieszak na ubrania stojący w sypialni czy innym pokoju w twoim mieszkaniu to modny wnętrzarski trend. Tak wyeksponowana garderoba może zdobić pomieszczenie i dodać mu przytulności. To może być też dobre rozwiązanie, jeśli lubisz przygotowywać z wyprzedzeniem swoje stylizacje.


Na wieszaku stojącym w sypialni zawiesisz te ubrania, z których skompletujesz swoje codzienne stroje. Możesz zebrać w ten sposób ciuchy na kolejny tydzień. Takie rozwiązanie może usprawnić poranną rutynę.

Wieszak na ubrania może też pełnić rolę wystawy. Jeśli chcesz wyeksponować swoją kolekcję ubrań, to może być kolejna dekoracja wnętrza. W ten sposób możesz także prezentować kolekcję torebek czy innych ciekawych akcesoriów.

Wieszak na ubrania stojący w sypialni może też się przydać, gdy odwiedzą cię goście – swoje ubrania szybko schowasz do szafy, a wieszak udostępnisz gościom w przeznaczonym dla nich pokoju, aby mogli wygodnie przechowywać swoje stroje.

Podobnie mebel ten może się przydać w trakcie większych imprez w mieszkaniu, kiedy to najczęściej okazuje się, że w szafie głównej brakuje miejsca na okrycia wierzchnie wszystkich gości. 

Wieszak na ubrania, a porządek

Wieszak na ubrania stojący w pomieszczeniu wymaga dyscypliny. Jeśli masz problem z utrzymaniem porządku w szafie, w tym przypadku sprawy nie ukryjesz za zamkniętymi drzwiami. Jeśli taki sposób przechowywania, czy raczej eksponowania ubrań, ma się sprawdzić, musisz dbać o porządek.

Ubrania powinny być powieszone w estetyczny sposób, a całość muszą dopełnić jednolite wieszaki, na których zawisną – tylko w takim układzie całe to przedsięwzięcie z mini garderobą stojącą w pokoju będzie dobrym posunięciem.

Wolnostojący wieszak – czy na pewno warto?

Zastanówmy się teraz, jakie są minusy wieszaka na ubrania stojącego w sypialni. Po pierwsze, ubrania są narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Przy każdym większym podmuchu powietrza, np. gdy będziesz ścielić łóżko, w pomieszczeniu będzie unosić się kurz. Osiądzie on na wszystkich sprzętach w pomieszczeniu, w tym również na ubraniach wyeksponowanych na wolnostojącym wieszaku.

Te niewielkie zabrudzenia mogą być ledwo widoczne, ale problem tkwi gdzieś indziej – może to mieć niekorzystny wpływ na kondycję twojej cery. Kurz jest siedliskiem wielu bakterii, roztoczy czy pleśni. 

Kolejny problem związany z wieszakiem na ubrania stojącym w sypialni, może się pojawić, jeśli w twoim domu mieszkają zwierzęta. Pies czy kot z pewnością zainteresuje się koszulami wiszącymi na wieszaku i może się okazać, że ubrania ucierpią w tym starciu.

W tym miejscu warto jeszcze zaznaczyć, że są ubrania, których zdecydowanie nie powinnaś przechowywać w taki sposób. Chodzi o odzież z naturalnych tkanin, jak np. jedwabne bluzki czy sukienki lub wełniane swetry. Odzież tego typu po pierwsze przyciąga jak magnes mole, a po drugie jest szczególnie narażona na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli jednak zdajesz sobie sprawę ze wszystkich minusów i akceptujesz je, to jak najbardziej warto kupić wolnostojący wieszak na ubrania, bo prezentuje się świetnie.